Росія повинна представити свій план дій щодо Донбасу для того, щоб в рамках Тристоронньої контактної групи не обговорювалася тільки ініціатива Києва. Замість того, щоб сформувати фінальний варіант подальших дій, росіяни підтримали план бойовиків "ЛДНР". Такий крок зроблено для того, щоб знизити роль Нормандського формату і перенести процес прийняття рішень на рівень ТКГ.
Про це заявив представник окремих районів Донецької області в делегації України у ТКГ щодо Донбасу Денис Гармаш в інтерв'ю Еспресо, коментуючи питання перемовного процесу щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на сході країни.
За його словами, Росія підтримала план бойовиків "ЛДНР" для того, щоб надати їм суб'єктність у перемовному процесі. Москва не хоче брати на себе відповідальність щодо питання вирішення конфлікту і намагається знизити роль перемовин в рамках Нормандського формату.читайте також"Чистимо кулемет": нардеп назвав нову умову Росії щодо Донбасу
"Тобто, Росія хоче суб'єктувати ОРДЛО. Для того, щоб не просто піти від відповідальності за рішення, які будуть прийматися на ТКГ, а щоб знизити роль "нормандської четвірки", - вважає Гармаш.
Як стверджує представник делегації Києва у ТКГ, це обумовлено тим, що на сьогоднішній день позиції Києва, Берліна і Парижа з питань Донбасу збігаються. У зв'язку з цим російський глава МЗС Сергій Лавров вже звинуватив Францію і Німеччину в зраді.читайте такожУ Путіна зробили заяву про головну мету Росії щодо Донбасу
Тому Москва прагне перенести прийняття рішень з Нормандського формату на рівень ТКГ.
"Тобто, Росія хоче, щоб питання Донбасу вирішувалося на більш комфортному для неї майданчику. Щоб це був саме майданчик ТКГ, де є ОРДЛО, але де немає Німеччини і Франції", - підкреслив Сергій Гармаш.
Перемовини щодо Донбасу
- Україна запропонувала план дій з врегулювання військового конфлікту Москви і Києва на Донбасі, який передбачає виведення всіх іноземних військ з ОРДЛО і проведення виборів на територіях у березні 2021 року.
- Глава делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук вважає, що проблемою вирішення конфлікту є алгоритм Мінських угод, який прописано на невигідних Україні умовах.
- У Кремлі стверджують, що спочатку у ОРДЛО повинні пройти вибори і тільки після цього під контроль Києва буде передано кордон. Україна наполягає на першочерговій передачі ділянки українсько-російського кордону на Донбасі.
- Військовий експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що перемовини щодо Донбасу зайшли у глухий кут. Україна не зобов'язана дотримуватися Мінських угод, підписаних в умовах військової агресії, і повинна винести це питання на розгляд міжнародного співтовариства.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред