"РФ - не головна загроза": віцепрезидент США здивував заявами в Мюнхені

14 лютого 2025, 16:21оновлено 15 лютого, 01:02
581
Джей Ді Венс звинуватив Європу у відступі від важливих цінностей.
мюнхенська конференція, Джей Ді Венс
Віцепрезидент США виступив на Мюнхенській конференції / Колаж: Главред, фото: скріншот із відео

Що відомо:

  • Віцепрезидент США виступив на Мюнхенській конференції
  • Джей Ді Венс заявив, що РФ не є головною загрозою
  • Віцепрезидент США звинуватив Європу у відступі від важливих цінностей

Віцепрезидент США Джей Ді Венс зробив низку гучних заяв під час виступу на Мюнхенській конференції. Він висловився про "загрозу зсередини" і додав, що РФ не є найбільшою загрозою. Відео з його заявами вже розлетілося в Мережі.

Венс звинувачує Європу в тому, що вона нібито відійшла від спільних цінностей. Він вважає, що Європа має відігравати більшу роль у питанні безпеки та захисту свого континенту.

відео дня

"Загроза, яка мене найбільше турбує щодо Європи, це не РФ, не Китай, не будь-який інший зовнішній актор. Мене хвилює загроза зсередини - відступ Європи від її важливих цінностей", - сказав він.

Дивіться відео з виступом Джей Ді Венса:

Джей Ді Венс
Віцепрезидент США виступив на Мюнхенській конференції / фото: скріншот

Венс незадоволений тим, що ЄС підтримав скасування результатів виборів у Румунії, оскільки отримав відомості розвідки про те, що російська дезінформація нібито вплинула на вибори.

"Хочу запитати європейських друзів: ви вважаєте, що Росія неправильно чинить, поширюючи таку інформацію? Ми згодні, що це неправильно. Але якщо вашу демократію можна зруйнувати за кілька сотень тисяч доларів, на які купується реклама, то така демократія не дуже сильна", - сказав він.

Також він заявив, що готовий приїхати до Росії для того, щоб провести переговори щодо завершення війни в Україні.

'РФ - не головна загроза': віцепрезидент США здивував заявами в Мюнхені
Мюнхенська конференція / Інфографіка: Главред

Що каже ЄС

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Європейський Союз надав найбільше військової та фінансової допомоги Україні, "ніж будь-хто у світі". За її даними, її вартість становить 140 мільярдів доларів.

"Багато хто в Європі був спантеличений та шокований заявами американських топ посадовців цього тижня. Ми всі хочемо закінчення війни і справедливого миру і Україна повинна отримати чіткі гарантії безпеки", - сказала Урсула фон дер Ляйєн.

Вона також додала, що Європа працює над членством України в ЄС.

"Бо місце України – тут, в Європейському Союзі", — заявила вона.

Мюнхенська конференція - останні новини

Як повідомляв Главред, у Зеленського розповіли, що представлять США в Мюнхені. Радник глави ОП Михайло Подоляк заявив, що на конференції в Мюнхені США представлять для подальшого обговорення певні пропозиції щодо закінчення війни в Україні.

The New York Times повідомляло про те, що відправлення миротворців в Україну вирішуватиметься в Мюнхені. Для ефективного стримування РФ може знадобитися понад 100 тис. військових. За даними видання, деякі європейські країни розглядають можливість розгортання військових контингентів на території України для моніторингу припинення вогню і стримування нового російського вторгнення. Однак поки що немає конкретних ініціатив, а позиція Кремля з цього питання залишається незрозумілою.

14 лютого після ворожої атаки на Україну в Мюнхені всі були злі через удар РФ по ЧАЕС. США раніше багато грошей і зусиль інвестували в укриття ЧАЕС, по якому сьогодні вночі вдарила РФ дроном.

Інші новини:

Мюнхенська конференція з безпеки 2025 (МКБ) - що відомо

14 лютого у Німеччині розпочалася Мюнхенська конференція з безпеки 2025 (МКБ), яка триватиме три дні. Основною темою обговорень стане війна в Україні та пошук шляхів до миру.

Президент України Володимир Зеленський очолює українську делегацію та має зустрітися з представниками нової адміністрації Дональда Трампа.

Конференція відбувається в ключовий момент: нова адміністрація США вже розпочала свою роботу, у Брюсселі стартує новий цикл діяльності Європейського парламенту, а в Німеччині через тиждень після завершення МКБ відбудуться парламентські вибори.

Після урочистого відкриття конференції федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, учасники з різних країн світу почнуть обговорення актуальних питань глобальної безпеки під керівництвом Крістофа Гойсгена.

У центрі уваги будуть такі теми, як:

  • мирне врегулювання війни в Україні
  • глобальне управління
  • зміцнення демократії
  • кліматична безпека

У суботу учасники зосередяться на обговоренні міжнародного порядку, регіональних конфліктів та криз. Також буде розглянуто майбутнє трансатлантичного партнерства.

У неділю, завершальний день конференції, пройдуть дискусії про роль Європи у глобальному контексті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти