Зараз складно сказати, скільки знадобиться грошей на розмінування Донбасу. Однак ситуація Хорватії з ліквідації наслідків військових дій 1991-1995 років показує, що такі заходи обійдуться в сотні мільйонів євро і триватимуть до 30 років, сказав віцепрем'єрміністр-міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю телеканалу Дім.
За його словами, точна сума фінансового забезпечення очищення Донбасу від вибухонебезпечних пристроїв і речовин буде відома тільки після повернення ОРДЛО в Україну і проведення усіх робіт з аудиту. Враховуючи досвід Хорватії з ліквідації наслідків військових дій, такі заходи обійдуться в сотні мільйонів євро. Фахівці вважають, що концентрація вибухонебезпечних речовин і мін в Україні сьогодні більше, ніж в будь-якій іншій точці світу.читайте такожРезніков розкрив план про майбутнє Донбасу
Міністр акцентував увагу на тому, що у Хорватії вже 25 років як завершилися бойові дії, проте процес розмінування триває досі. Беручи до уваги хорватський сценарій, можна припустити, що в Україні на розмінування ділянок піде приблизно 25-30 років.
"25 років тому закінчилася та війна, а вони (у Хорватії ) досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 кв. км нерозмінованих територій. До того ж у дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій складній зоні, цього року вони планують розмінувати до 50 кв.км. І якщо математично підійти, то один день війни дає п'ять-шість днів розмінування. Тобто, якщо у нас війна триває сім років, то, згідно хорватської матриці, нам доведеться розмінувати 25 років, а то і 30", - підкреслив Олексій Резніков.
Новини Донбасу
- Російсько-терористичні війська 26 березня обстріляли українські позиції поблизу населеного пункту Шуми на Донбасі. Загинули 4 бійців Операції об'єднаних сил. Двоє військових отримали поранення.
- Президент Зеленський і глава ОП Андрій Єрмак почали консультації з лідерами країн нормандського формату у зв'язку з грубим порушенням російськими гібридними військами режиму перемир'я на Донбасі.
- За словами глави української делегації у ТКГ Леоніда Кравчука, перемовини Зеленського з Путіним можуть стати проблемними. Однак Україна повинна демонструвати своє прагнення до досягнення миру на Донбасі.
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що президент РФ Володимир Путін у питанні вирішення російсько-українського конфлікту на Донбасі намагається діяти за допомогою ультиматумів, а не компромісів. При цьому така позиція не призведе до конструктивного врегулювання ситуації.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред