"Популярних" рішень немає: в Раді назвали вартість проведення мобілізації

15 лютого 2024, 15:46
582
Гетманцев зазначив, що для фінансування армії та проведення мобілізації уряд готується до прийняття "непопулярних" рішень.
'Популярних' рішень немає: в Раді назвали вартість проведення мобілізації
В Раді назвали вартість проведення мобілізації в Україні / Колаж Главред, фото: УНІАН

Для того, щоб профінансувати проведення мобілізації в Україні в 2024 році, держава може піти на непопулярні кроки. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Голова бюджетного комітету Роксолана Підласа, заявила, що для мобілізації від 400 000 до 500 000 солдатів може знадобитися сума в розмірі 720 млрд грн.

Данило Гетманцев зауважив, що це лише орієнтовна сума, оскільки невідомі всі деталі мобілізації, але вона дозволяє уявити загальний масштаб проблеми.

відео дня

"Скільки буде необхідно залучити людей відразу (у перший місяць-два), скільки протягом певного періоду (до кінця року чи далі), скільки усього й у які терміни? Скільки з них отримуватимуть зарплати з "бойовими нарахуваннями" у частинах на передовій, а скільки мобілізовуватимуть у тилові частини чи нові частини, які формуватимуться як резерв? Сухопутні війська складаються з різних видів, які мають різну вартість і підготовки, і забезпечення, а отже й обсяги фінансування", – сказав він.

Депутат визнає, що знайти необхідну суму буде складно. Водночас, він погоджується з тим, що для фінансування мобілізації потрібно буде переглянути дохідну частину бюджету України.

"Це величезні гроші. І де їх взяти – це велике питання. Ми будемо перебувати в дискусії з Мінфіном, вже було декілька нарад із цього приводу. Безперечно, ми чекаємо на фінальні оцінки і пропозиції Мінфіну та Кабміну. Не виключаю, що будуть пропозиції щодо перегляду дохідної частини бюджету. Тут треба розуміти, що, з одного боку, економіка дійсно не має потенціалу для підвищення ставок податків, але, з іншого боку, коли мова йде про фінансування армії, а отже про забезпечення найголовнішої цінності – безпеки життя, – хороших і "популярних" рішень в уряду не залишається. Є тільки складні", – сказав Гетманцев.

Нові правила мобілізації в Україні

В Україні жваво обговорюється концепція економічного бронювання, що передбачає можливість підприємств забезпечувати фінансування своїх працівників у випадку мобілізації в обмін на сплату певної суми податків до бюджету. Найбільші дискусії ведуться щодо визначення критеріїв для економічного бронювання. Про це йдеться у матеріалі видання "Українська правда".

"Зараз є певна калькуляція того, скільки коштує навчання, озброєння і грошове забезпечення одного мобілізованого. Якщо брати середню суму витрат на всіх етапах, то це десь 80 тисяч гривень на одного бійця на місяць. Тому в тилу 4–5 людей мають щодня працювати, аби забезпечити бюджету ці гроші. І працювати з гідністю, відчуваючи свій вклад в оборону, а не переживати щодня, що завтра їх чи їхніх працівників заберуть і все завалиться", – пояснює в коментарі "Українській правді" заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма

Журналісти роблять висновок, що за такою логікою, для мобілізації додатково 500 тисяч людей потрібно економічно бронювати до 2 мільйонів осіб.

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, нардепи мають 14 днів між першим і другим читанням, щоб пропонувати зміни та доповнення до законопроекту про мобілізацію. Про це повідомив спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Чоловіки з умовними термінами покарання надалі підлягають мобілізації в Україні, заявив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе.

Новий командир батальйону "Вовки да Вінчі" Сергій "Філя" Філімонов висловив думку, що в Україні необхідно мобілізувати щонайменше ще 250 тисяч людей, оскільки без цього наша армія не зможе ефективно вести війну з Росією.

Інші новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти