Заява постпреда Росії в ООН Василя Небензі про те, що події на Донбасі - це політичний конфлікт РФ і України, досить ймовірно, є випадковістю. Однак факт визнання Москвою своєї участі в політичному аспекті конфронтації - це позитивний момент.
Про це заявив позаштатний радник глави Офісу президента, радник української делегації у ТКГ з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Олексій Арестович в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, Небензя був стурбований тим, що більшість учасників Ради Безпеки ООН засудили спробу Росії залучити до неформальних перемовин представників бойовиків "ДНР" і "ЛНР". Цим можна пояснити його заяву.
"Думаю, пан Небензя був стурбований тим, що більшість постійних і непостійних членів Радбезу ООН дезавуювалися і засудили це шоу, яке вони вчора влаштували (мова йде про спробу Росії легітимізувати представників ОРДЛО у ООН). Він був трохи в розпачі і, можливо, обмовився. Правда раптом вискочила...",- вважає Арестович.читайте такожУ Росії розкрили плани щодо Донбасу і поставили Україні ультиматум через "ЛДНР"
Втім, визнання Росією факту своєї участі в політичних аспектах конфлікту на Донбасі – це вже позитивний сигнал.
"А може, і свідомо, і вони визнають частку участі принаймні в політичній фазі конфлікту. Це хороший шлях, це добре, що вони це визнають", - підкреслив Олексій Арестович.
Перемовини щодо Донбасу
- Росія 2 грудня спробувала організувати неформальні перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в рамках майданчика Радбезу ООН за "формулою Арріа". На них Москва запросила представників бойовиків "ДНР" і "ЛНР". Однак провідні держави проігнорували російський захід.
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Росія за допомогою ООН намагається просувати свою пропаганду на міжнародному рівні і здійснила спробу легітимізації "ДНР" і "ЛНР".
- США, Великобританія і Естонія засудили акцію Росії і назвали Москву учасником, а не посередником у конфлікті на Донбасі.
- 3 грудня делегація України у ТКГ піддала критиці такі дії Москви у ООН і не виключила визнання Росією незалежності "ДНР" і "ЛНР" в односторонньому порядку.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред