За шість років перемовин щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі сторони провели серйозну роботу. Відтепер Київ, Москва і ОБСЄ повинні сісти за стіл перемовин і на базі існуючих напрацювань розробити план виходу з ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей.
Про це заявив перший президент країни, глава делегації Києва у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, зараз перемовини йдуть не з чистого аркуша - сторони 6 років працювали в рамках Нормандського формату і ТКГ. І тепер, виходячи з обставин, що склалися, потрібно приймати рішення.
"Напрацьовано багато речей. Мова йде про те, щоб визначитися і діяти конкретно в умовах та змін, які відбулися", - сказав політик.
У відповідь на критику прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, який заявив, що план України не відповідає Мінським угодам, Кравчук заявив, що Київ не наполягає на обговоренні українського плану, а закликає виробити новий план дій.читайте такожУ Кабміні розкрили плани щодо рішення Києва про амністію на Донбасі
"Ми не говоримо, щоб обговорювали наш план, ми не будемо обговорювати російський план, ми не будемо обговорювати будь-який план. Ми просимо, щоб посол з політичних питань пан Морель зібрав політичну групу, взяв усі напрацьовані документи і плани, і з цього всього запропонував новий план дій. Не однієї сторони, а трьох сторін. І тоді не буде питань", - підкреслив Кравчук.
Агресія Росії на Донбасі
У 2014-му на сході України бойовики створили самопроголошені "ДНР" і "ЛНР", в тому ж році на Донбас вторглися російські війська. РФ підтримує бойовиків, але не визнає, що пішла на агресію проти України.
У квітні 2014 року на сході нашої країни стартувала антитерористична операція, в кінці квітня 2018-го замість АТО почалася операція Об'єднаних сил.
Конфлікт на Донбасі
- Глава делегації Києва в ТКГ Леонід Кравчук 3 листопада зробив заяву про те, що українська сторона розробила новий план з врегулювання конфлікту на Донбасі. У документі закладено чіткий алгоритм, внаслідок виконання якого в регіоні має бути встановлений мир.
- Згідно з пунктами цього плану, на початку 2021 року потрібно укласти домовленості про режим перемир'я на Донбасі. Після цього із зони конфлікту повинні бути виведені всі незаконні збройні формування і російські війська. Якщо всі домовленості будуть дотримані, у березні 2021 року у ОРДЛО пройдуть місцеві вибори.
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков вважає, що виведення іноземних військ з ОРДЛО повинна забезпечити Росія.
- У Кремлі піддали критиці ініціативу Києва. За словами прессекретаря російського президента Дмитра Пєскова, пропозиція України щодо проведення виборів після виведення військ і передачі кордону не відповідає алгоритму Мінських угод.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред