Заяви колишнього заступника голови делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу Вітольда Фокіна пов'язані з довгою відсутністю в українській політиці. Про його політичну позицію не було відомо до призначення. Після всіх заяв з Фокіним велися перемовини, щоб він остаточно визначився зі своєю точкою зору з питань Донбасу.
Про це заявив глава делегації України у ТКГ Леонід Кравчук у коментарі ТСН.
На думку першого президента, слова Фокіна про те, що між Україною і Росією немає збройного конфлікту, продиктовані його відсутністю в інформаційно-політичному просторі протягом тривалого часу. Заява також могла бути на емоціях. Однак Кравчук з розумінням ставиться до того, як у Раді та українській політиці відреагували на слова Фокіна.
Кравчук стверджує, що проблему намагалися вирішити – Фокіна ні в чому не звинувачували і просили конкретно визначитися зі своїми поглядами.читайте також"Гнати махрового ідіота": Аваков пройшовся за словами Фокіна про Донбас
"Ми не робили якихось звинувачень і не висували радикальних пропозицій. Але точно сказали, що Вітольд Павлович повинен сам визначити свої подальші дії, своє перебування делегації. Президент видав указ про його виведення з числа членів делегації і звільнив з посади заступника голови делегації", - зазначив глава делегації Києва у ТКГ.
Також Кравчук додав, що Зеленський не вів перемовин з Фокіним. З політиком розмовляв сам Кравчук і глава офісу президента Андрій Єрмак.
"Я знаю, що з ним спілкувався і глава ОПУ Андрій Єрмак. Я не знаю, про що вони говорили, але знаю, що спілкувалися. І я думаю, що наша заява, мається на увазі заява делегації, і позиція самого Андрія Єрмака, він її також оприлюднив, це дало підстави або матеріали для того, щоб президент вирішив це питання указом", - сказав політик.читайте такожФокін назвав головного винуватця продовження конфлікту на Донбасі
Як підкреслив Кравчук, до призначення Фокіна у ТКГ ніхто не знав, що він думає про збройне протистояння Києва і Москви, а сам перший прем'єрміністр України не озвучував політичної позиції президента Володимира Зеленського.
- Нагадаємо, український політик Вітольд Фокін дав згоду на своє призначення заступником голови глави делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу 4 серпня. Через два тижні його призначення підтвердив президент України Володимир Зеленський своїм указом.
- Пізніше у ЗМІ почали з'являтися публікації з сумнівними заявами про позицію Фокіна щодо російсько-українського конфлікту.
- У інтерв'ю виданню Страна політик зробив заяву про те, що згідно з його особистою позицією, особливий статус потрібно надати всім районам Донбасу. Загальною повинна бути і амністія. Втім, через деякий час Фокін уточнив, що мова йшла про особливу економічну зону, а Амністія не поширюється на осіб, які брали участь у військових злочинах.
- Така позиція була піддана жорсткій критиці в українському політикумі, однак Фокін підкреслив, що він озвучував лише пункти, прописані у Мінських угодах.
- 29 вересня пройшло засідання Комітету Ради з питань державної влади, на якому виступ Фокіна ознаменувався скандалом. Там він заявив, що не бачить підтверджень факту військових дій між Україною і Росією. Також він підтвердив свою позицію щодо загальної амністії і особливого статусу всього Донбасу.
- У середу, 30 вересня, президент Володимир Зеленський підписав указ про відставку Вітольда Фокіна і звільнення його від виконання обов'язків заступника голови делегації Києва у ТКГ щодо Донбасу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред