Обіцянки президента України Володимира Зеленського про швидке завершення російсько-українського конфлікту на Донбасі базувалися на тому, що він вірив у можливість досягнення компромісу між Києвом і Москвою. Таку ініціативу він озвучив і на перемовинах у Парижі в рамках саміту лідерів країн Нормандського формату у 2019 році. Проте глава держави переконався, що з Росією домовитися неможливо, сказав в інтерв'ю DW голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук.
За його словами, Зеленський, як у нещодавньому минулому і Порошенко, вважав, що Україна зможе домовитися з Росією і війна припиниться. Втім, під час перемовин він переконався, що такої можливості немає, тому виступив за внесення змін до Мінських угод.
"Коли прийшов Зеленський, він також думав, що можна в процесі дискусії якось домовитися. А коли побачив, що з ними домовитися не можна, то заявив, що потрібні зміни, документальні уточнення", - сказав Кравчук, зазначивши, що вже на саміті у Парижі 2019 року Зеленський висунув ініціативу про перегляд "Мінська".читайте такожУкраїна планує взяти під контроль кордон з Росією на Донбасі до 2025 року
При цьому перший президент також додав, що без внесення змін до Мінських угод перемовини не матимуть успіху. До того ж можливість перегляду Мінських угод припускає і Федеральний канцлер Ангела Меркель.
"І, до речі, це сказала і Ангела Меркель, що Мінські угоди - це не висічені на камені слова. На мою думку, без зміни основних концептуальних позицій Мінського і "нормандського формату" ми не зможемо домогтися будь-яких успіхів", - підкреслив Кравчук.
Перемовини щодо Донбасу
- Віцепрем'єр - міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков раніше заявив, що Україна розглядає можливість підключення США до перемовин щодо Донбасу. На його думку, це посилить перемовну позицію Києва, а Москва не виступатиме проти такої ініціативи.
- Резніков також розповів, що перемовини у Мінському процесі фактично заблоковані з липня. Для того, щоб ситуація змінилася, лідери країн Нормандського формату повинні провести ревізію Мінських угод за участю США і Великобританії.
- Глава делегації Києва у ТКГ Леонід Кравчук вважає, що найкращим варіантом вирішення конфлікту є силове звільнення окупованих територій Донбасу. Однак Київ не може піти на такий крок через ядерний статус Росії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред