
Громадська спілка Освіторія спільно з Global Teacher Prize Ukraine запускають кампанію "Титри Визнання" — видатні українці, серед яких Валерій Залужний, Антоніо Лукіч, Світлана Тарабарова, Тайра, Дмитро Шуров, Олександр Рудинський, Світлана Ройз та інші впливові українці, об’єдналися, щоб звернути увагу на тих, хто стоїть за досягненнями кожного з нас — вчителів. У короткометражному фільмі їхні імена лунають у титрах замість акторських — як знак поваги та вдячності.
Global Teacher Prize Ukraine — національна премія для видатних вчителів, своєрідний "Оскар" для педагогів-новаторів. Щороку вона відзначає українських викладачів, які змінюють освіту — переможець отримує 1 мільйон гривень на реалізацію власного освітнього проекту і поїздку на світову премію. Нагадуємо, що 1+1 media стала генеральним партнером премії.
Але ж "Оскар" не дають тим, кого немає в титрах. Тож цього року правила гри змінюються. Завдяки кампанії "Титри Визнання" кожен може самостійно вирішити, чиє ім’я варто додати до титрів. Це можливість публічно подякувати своїм наставникам, тим, хто вчасно повірив, підтримав і допоміг знайти свій шлях. Відтепер це можна зробити легко — просто номінувати вчителя на сайті, залишивши йому або їй кілька щирих слів подяки.
"Ми звикли дякувати вже відомим людям — за фільми, перемоги, досягнення. Але рідко згадуємо тих, хто стояв у витоків цих історій. "Титри Визнання" — це наша спроба виправити цю несправедливість. Адже кожна сильна особистість починалася з Вчителя — того, хто вчасно направив та запалив інтерес. І ми віримо, що культура вдячності вчителю — це ще один крок до сильної, свідомої нації," — зазначає Зоя Литвин, засновниця Освіторії та премії для видатних вчителів Global Teacher Prize Ukraine.
Валерій Залужний, котрий взяв участь у кампанії, також підкреслив важливість вчительської професії: "Це надскладна робота: не тільки викладання та закріплення навичок, а й постійний процес виховання, в основі якої любов до дітей. І без різниці, скільки років цій дитині: чи вона щойно прийшла до школи з мамою, чи це аспірант у поважному віці."Психологиня Світлана Ройз, яка взяла участь у кампанії, також згадує свою першу вчительку, яка навчила її важливим життєвим урокам: "Жанна Борисівна показала, як можна бути інтелігентною, щирою, справедливою, як можна ставитись з повагою до учнів і як можна навчити навчатися. Пройшло 39 років з моменту, як я закінчила молодшу школу. І я кожного року вітаю її з Днем вчителя. І присвятила їй книжку "Першокласна книжка для майже школярів", де вона — одна з героїнь, саме перша вчителька".
Військовослужбовиця та парамедикиня Тайра (Юлія Паєвська) згадує свою вчительку, Людмилу Іванівну Чернову, яка навчала її важливим навичкам виживання та людяності: "Людмила Іванівна не просто вчила нас медичних основ — вона навчала виживати. Вона показала, що справжнє навчання відбувається не в класах, а в реальних ситуаціях, де ти маєш не просто знати теорію, а й мати силу діяти. І ці уроки стали для мене основою в бою, коли я мусила робити все, аби врятувати життя."
Номінуючи свого вчителя, кожен українець допомагає зробити його внесок видимим для всієї країни, нагадуючи, що великі зміни починаються з людей, які щодня надихають та підтримують нас. Заповнити анкету на сайті також може сам учитель — обмежень немає. Зробити це можна до 1 липня. Окрім головного переможця, відзначать також вчителів у номінаціях "Учитель STEM", "Учитель Математики", "Вибір українців" та "Вибір серцем".Кнопки Подати анкету учителяДодати вчителя у титриПремію Global Teacher Prize Ukraine організує Освіторія за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, національної едьютейнмент-платформи Дія.Освіта, державної освітньої екосистеми Мрія, ІТ-компанії SoftServe, Tokarev Foundation, KSE Foundation, Talents for Ukraine, EdPro, Grade Education center, Accord Group та Фонду освітніх ініціатив. 1+1 media виступає генеральним медіа партнером, платформа кіно і телебачення Київстар ТБ, Суспільне Мовлення, комунікаційна агенція pedan buro та Чілдрен Кінофест забезпечують інформаційну підтримку.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред