Нескінченна зима 2022 року. У перші дні після вторгнення країни-агресора РФ в Україну рудій дівчині з бездонними очима Каті(Єлизавета Зайцева) потрапляє до рук ноутбук із київського офісу, який вона повинна передати своєму братові в терооборону - такому самому рудому Віті, що сипле без упину соковито-суржиковими жартами Олександр Рудинський). Раптом месенджер у ноутбуці починає наполегливо дзвеніти - розшукує своїх батьків маленький хлопчик Сава( Гордій Дзюбинський). Ґаджет належить його батькові, і він не встиг розлогінитися, а сам хлопчик загубився в Бучі, його підібрали волонтери і тепер нічого не знає, де його тато з мамою. Катя в перервах між обстрілами, повітряними тривогами із забігами до ванної, наважується допомогти - разом зі своїм бойфрендом-іноземцем Раяном (Антон Скрипець, продюсер фільму). І все на тлі орд російських окупантів, що пруть.
Зі зрозумілих причин, усі українські кінопрем'єри останнього часу знімалися ще до 24.02.2022. Але ось "Залишайся онлайн" - виняток із цього ряду. Причому автори фільму - режисерка Єва Стрельникова і продюсер/автор ідеї Антон Скрипець обрали вкрай незвичний формат Screenlife - тобто вся дія відбувається наче на екрані комп'ютера/смартфона/планшета. Деякий час тому його вподобали творці голлівудських фільмів жахів і трилерів, але ось в Україні такого роду проект виходить уперше.
І зрозуміло, що фактура в нашій країні що навесні 2022 року, що зараз, така, що змусить похолодіти від моторошного жаху найзатятішого фаната будь-якого фільму жахів - хоч навіть найжахливішого і найкривавішого. Навряд чи зараз знайдеться в Україні багато людей, у яких "Залишайся онлайн" не викличе особливо сильні "в'єтнамські" флешбеки і сльози в три струмки. І це при тому, що автори намагаються не педалювати, не перебільшувати весь жах, що коїться тоді, і не тиснуть на жалість (особливо в лінії з загубленим хлопчиком). Акторська гра у фільмі заслуговує на всілякі похвали - особливо на тлі того, що в силу формату їм доводилося грати без партнерів, на тлі чорного екрану. І якщо, скажімо, в рівні Рудинського сумніватися не доводилося - він його неодноразово доводив і на екрані, і на підмостках київського театру імені Франка (так само, як і в акторській міці гранд-дами театру на Лівому березі Олесі Жураківської, яку вона тут зайвий раз показала в ролі матері головних героїв) сумніватися не доводилося, то пані Зайцева дуже приємно здивувала - її персонаж, як здається, взагалі нічого спільного не має з героїнями нескінченних серіалівдля денного ефіру, яких вона десятками грала раніше.
Утім, майже у кожного з персонажів "Залишайся онлайн" буде свій запам'ятовується вихід - благо, мозаїчна структура сюжету це дозволяє.
Підсумовуючи - фільм точно рекомендується до перегляду. Глядачам варто тільки заздалегідь підготуватися до того, що не буде звичного голлівудського хепі-енду, а тіло трястиметься в катарсичних риданнях, чому на сеанс без великої пачки серветок приходити і зовсім не варто.
Вас можуть зацікавити такі матеріали:
- "А попереду горить, горить вогнем Синай": рецензія на фільм "Голда"
- М'яка хода diversity: рецензія на фільм "Уроки толерантності"
- "Він і пісні може співати, і кататися майстер": рецензія на фільм "Я, "Побєда" і Берлін"
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред