Сатанинський гриб часто легко сплутати з білим грибом, якщо ви недосвідчений грибник. Чортів, так само, як і його двійник, росте в широколистяних лісах. Хоч він і гарний, але не варто обманюватися, адже він вкрай токсичний. Що буде, якщо людина його з'їсть і як відрізнити від інших, читайте нижче.
Як виглядає сатанинський гриб
Форми капелюшків грибів можуть бути дуже різноманітними: нерівними, горбистими, шорсткими, гладкими, напівкулястими або навіть нагадують подушку. Різноманітність забарвлень поверхні капелюшків також дивно. На фотографіях можна побачити гриби з коричневою, оливковою, жовтуватою, сіруватою або навіть білуватою капелюшком.
Різниця між молодими і зрілими екземплярами полягає в ароматі. У молодих грибів яскраво виражений приємний грибний запах, в той час як у старих грибів аромат нагадує запах протухлих овочів.
Сатанинський гриб не один схожий на білий гриб, у останнього багато інших двійників. Проте, чортів містить отруйні речовини, що сприяють розладів шлунково-кишкового тракту.
Як відрізнити чортів гриб від їстівного
Існує багато грибів, схожих на чортів. Серед них: білий і рожевошкірий боровики (останній отруйний в сирому вигляді), помилковий сатанинський гриб та інші. Всі ці гриби вважаються непридатними для вживання.
Серед їстівних і умовно їстівних грибів також зустрічається багато двійників: справжній білий гриб і дубовик. Відмінною рисою білого гриба є те, що його м'якоть не синіє на розрізі, а у молодих екземплярів колір трубчастого шару буває білим або кремовим, а у старих - зеленуватим.
Зовні відрізнити хороший гриб від сатанинського не завжди виходить. Тому тут доводиться звертати увагу на реакцію м'якоті на зрізі. У оливково-коричневого дубовика вона миттєво синіє, в той час як у отруйного двійника колір повільно змінюється спочатку на червоний, а потім синіє.
Що буде, якщо з'їсти чортів гриб
М'якоть плодового органу включає в себе мускарин, той же токсин, що присутній в мухоморах. Правда, його зміст трохи нижче, проте навіть в таких невеликих концентраціях він здатний викликати серйозне отруєння. Крім мускарину, м'якоть плодового органу також збагачена токсичним глікопротеїном болесатином, який посилює згортання крові.
Коли такі отрути потрапляють в організм людини, вони можуть викликати отруєння.
Ознаками цієї недуги можуть бути:
- запалення травної системи, що виявляється запамороченням,
- нудота, блювота;
- пронос;
- можливі судоми.
Слід зазначити, що смертельний результат від гриба трапляється вкрай рідко, але випадки бувають. Саме з цієї причини сатанинський гриб не входить до категорії просто неїстівних грибів, а класифікується як отруйний вид.
Інші статті про гриби:
- Увага, отрута: як відрізнити отруйного близнюка білого гриба
- Скарб або небезпека: як відрізнити Сироїжку від гриба-вбивці
- Сезон тихого полювання: секрет швидкого чищення грибів без клопоту
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред