
Про що ви дізнаєтесь:
- Як зрозуміти людина зла чи добра
- Які ознаки злої людини
Давайте спочатку з’ясуємо, яку людину можна вважати злою.Простіше кажучи, це та людина, яка чинить погано. Дехто вважає, що це аморальні, хворі, нечесні та розпусні особи. Проте таким поняттям дуже складно дати однозначну оцінку. Те, що для одного є аморальним і неприйнятним, для іншого може бути нормальним. Главред спробує допомогти розібратися в цьому питанні.
Як можна охарактеризувати злу людину
Якщо ви помітите ці риси, майте на увазі, що така людина може бути небезпечною:
- Злі люди отримують задоволення від страждань інших. Вони настільки жорстокі, що можуть почуватися добре, коли бачать чуже нещастя. Це можуть бути як катастрофи в новинах, так і драматичні події, що сталися на їхніх очах.
- Вони радіють поганим новинам і насолоджуються чужим горем. Реальна небезпека полягає в тому, що зла людина часто може ініціювати негативні події в житті оточуючих тільки для того, щоб отримати задоволення від їхніх страждань. Важливо навчитися розпізнавати таких людей ще до того, як вони зможуть зіпсувати ваше життя або життя ваших близьких.
- Злі люди прагнуть усе контролювати. Їм подобається тримати все під контролем. Йдеться не лише про бажання контролювати вас — вони часто відчувають безсилля, якщо не контролюють кожен аспект власного життя.
- Вони надзвичайно підозрілі та нікому не довіряють. Такі люди можуть здаватися фанатично пунктуальними, ввічливими та небагатослівними. Але щойно ви впустите їх у своє життя, вони намагатимуться контролювати кожен ваш крок.
- Злі люди часто брешуть. За словами психолога Андрія Мельника, злі люди дуже багато брешуть. Якщо бути відвертими, кожен з нас іноді говорить неправду — хтось у дрібницях, хтось у серйозному. Але патологічні брехуни обманюють постійно — навіть самих себе. Брехня для них — це інструмент маніпуляції задля особистої вигоди.
- Такі люди є безсовісними. Злим людям не властиве почуття провини чи каяття за скоєне. Вони ніколи не визнають своєї провини, бо вважають, що це зменшить їхній авторитет, який вони ретельно вибудовують.
- Вони самостверджуються за рахунок інших. Найстрашнішою формою маніпуляції є гра на почуттях. Приводом для приниження може стати зовнішність, тіло, хобі, мрії, цілі, друзі чи навіть дім. Ніколи не дозволяйте іншим змінити вашу думку про себе або зрадити власні принципи.
- Вони є провокаторами конфліктних ситуацій. Так само, як різні лиходії поділяють людей на хороших та поганих, злі люди використовують конфлікти собі на благо, оскільки розсіяна, перелякана і невпевнена в собі людина краще буде піддаватися управлінню. Боротися з цим можна тільки одним способом – завжди бути врівноваженим та спокійним, навіть у стресовій ситуації.
- Вони ведуть подвійне життя. Злі люди ніколи не показують своє справжнє обличчя. Вони живуть навіть не подвійним життям, а сотнями життів. Для кожної людини вони використовують іншу маску, добре продуману історію та образ. Єдине, що про них можна сказати точно – ніхто не може сказати, які вони справжні.
Вас може зацікавити:
- Не дайте себе обдурити: як перевірити золото в домашніх умовах
- Психологічний тест на характер: зображення визначить ваші сильні сторони
- Чим відрізняються 2 матері з дітьми: лише найуважніший розгадає загадку за 15 секунд
Хто такий Андрій Мельник
Андрій Мельник — український психолог, спеціаліст із розвитку самооцінки та трансформації мислення. Він допомагає жінкам будувати здорові стосунки та покращувати якість життя. Він веде YouTube-канал "Фундамент Самооцінки": На цьому каналі Андрій ділиться практичними порадами та техніками з психології та особистісного розвитку. Канал створено 2018 року, наразі підписниками є майже 28 тисяч користувачів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред