Чому не варто викидати мандаринову шкірку: секретний трюк з оцтом

9 грудня 2024, 15:09оновлено 10 грудня 2024, 09:22
80562
Існує метод зі шкірками мандарин, який не лише чудово очищує поверхні, але й наповнює дім цитрусовим ароматом.
мандарин, уксус
Для чого заливати мандаринові шкірки оцтом / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Як можна використовувати шкірки мандарин:

  • Цікавий метод прибирання з користю і хорошим ароматом
  • Інструкція, як відлякати тварин від улюблених вазонів чи навіть ялинки

Ті, хто знає, як використати мандаринові шкірки з користю, ніколи не викидають їх даремно. Ці ароматні залишки можуть стати справжньою знахідкою в побуті.

Кілька практичних ідей, як застосувати мандаринові шкірки, розповідає Главред з посиланням на ресурс Ukr.Media.

відео дня

Раніше також розповідалось, для чого досвідчені господині варять яйця разом з лимоном. Існує простий кулінарний трюк без проблем.

Що можна зробити з мандаринових шкірок?

Ось деякі корисні ідеї для використання мандаринових шкірок:

  1. Ароматизовані серветки для прибирання. Щоб створити ефективний засіб для прибирання з приємним ароматом, вам знадобляться мандаринові шкірки, оцет, вода і банка. Складіть шкірки в банку, залийте рівними частинами водою і оцтом, закрийте і залиште на 2 доби. Потім змочіть у цьому розчині серветку з мікрофібри та використовуйте для прибирання. Такий засіб не лише чудово очищує поверхні, але й наповнює дім цитрусовим ароматом.
  2. Захист кімнатних рослин від домашніх улюбленців. Якщо ваші пухнастики полюбляють гризти листя рослин або рити землю в горщиках, мандаринові шкірки допоможуть цьому зарадити. Просто покладіть їх на поверхню ґрунту в горщиках — цитрусовий аромат буде неприємним для тварин і відлякуватиме їх.

Більше цікавих порад:

Як вирощують мандарини?

Саджанці мандарина висаджують у суміш дернової, листової землі, перегною з коров'ячим гноєм та піску (2:1:1:1). Надалі молоді деревця треба пересаджувати щорічно, плодоносні — не частіше одного разу на 2-3 роки. Пересадку роблять перед початком активного росту, по закінченні цієї фази пересаджувати рослини не рекомендується. При пересадках не слід руйнувати земляну грудку. Необхідно забезпечити добрий дренаж. Коренева шийка деревця в новому горщику повинна бути на тому ж рівні, що і в старому, пише Вікіпедія.

Влітку і навесні поливають рясно 1-2 рази на день теплою водою, з жовтня поливання скорочують, взимку поливають помірно, 1-2 рази на тиждень і теж теплою водою. Не можна допускати пересушування земляної грудки, оскільки це призводить до скручування й опадання листя, крім того, рослина може скинути і плоди. З іншого боку, не треба забувати, що від надлишку вологи мандарини гинуть.

В першій половині літа застосовують удобрювальне поливання, яке підвищує цукристість плодів і зменшує гіркуватий присмак, властивий їм при вирощуванні в кімнатах. Мандарин тим більше потребує добрив, чим він старший і чим довше знаходиться в одній посудині. Добрива вносять після поливання.

При додатковому штучному освітленні дерев взимку їх також необхідно удобрювати. Для мандаринів рекомендують органічні добрива (розведений коров'ячий гній) і комбіновані мінеральні добрива, в квіткових крамницях також продають спеціальні добрива для цитрусових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти