Звідки насправді взяли ідею "хрущовок": експерт дав не очікувану відповідь

29 квітня 2025, 13:45
222
Історик пояснив, як "хрущовки" стали масовим житлом для українців.
Хрущевки
Історія, архітектор і проблеми сучасності в одному відео / Колаж: Главред, фото: скріншот youtube.com

Ви дізнаєтесь:

  • Як ідею хрущовок запозичили у Франції після Другої світової
  • Чому будинки планували як тимчасові, але вони й досі заселені

Главред вирішив розповісти про "хрущовки" — п’ятиповерхові будинки, які стали архітектурним символом радянської доби. Їх будували у рекордно короткі терміни: зведення однієї будівлі займало 12–15 днів, ще близько місяця йшло на внутрішні робот.

Створені у суворому мінімалістичному стилі, без прикрас, із низькими стелями, тісними кухнями по 5–6 квадратів і суміщеним санвузлом, ці будинки все ж дарували справжнє щастя першим новоселам.

ам також може бути цікаво: Носило пів країни: чому в СРСР були популярні золоті зуби.

У новому відео на YouTube-каналі "The Документаліст" історик розповідає про те, як з’явились ці будинки, хто був автором ідеї, та чому ця спадщина радянської архітектури, попри жарти й анекдоти, сьогодні є серйозною проблемою через аварійний стан багатьох споруд.

Після життя у бараках і комуналках із відсутністю елементарних зручностей, радянські громадяни з радістю заселялися у нові квартири.

"Хоча проєкт вважається радянським, ідею запозичено у Франції — там подібне житло допомогло вирішити житлову кризу після Другої світової", — зазначає експерт.

Историк

Науковці СРСР активно пояснювали переваги скромного планування. За задумом партійної верхівки, хрущовки мали прослужити до приходу комунізму. Але вони пережили і генсеків, і сам Радянський Союз, і досі залишаються домівками для мільйонів українців.

Читайте також:

Що таке The Документаліст?

TheДокументаліст - український YouTube-канал про історію, на якому публікують відеорозповіді про диктаторів, тоталітарні режими, мілітаризм, ворожу пропаганду і боротьбу українців з загарбниками. На канал підписалося більше 250 тисяч користувачів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти