Несолодке життя в СРСР: найдивніші "смаколики" для дітей часів радянщини

22 листопада 2024, 13:33
246
Ні для кого не секрет, що попри яскраву пропаганду насправді життя в Радянському Союзі солодким назвати було складно, навіть у буквальному сенсі.
Яблоки, муравей
Для чого діти в СРСР залазили в мурашники / Колаж: Главред, фото: pixabay

Ви дізнаєтесь:

  • Які дивні смаколики обирали діти в СРСР
  • Чому діти в часи СРСР їли зелені фрукти
  • Для чого у Радянському Союзі ласували мурашиною кислотою

Життя в СРСР не було розкішним, особливо для дітей, адже більшість часу у магазинах "царив" постійний дефіцит навіть на товари першої необхідності. Тому говорити про солодощі було марно.

OBOZ.UA перелічив найдивніші "смаколики" радянських часів, які діти обирали, як альтернативу вишуканим десертам. Вони приносили тоді дітям чимало радості, хоча смачними сучасники ці екзотичні "десерти" навряд чи би назвали, пише Главред.

відео дня

Смаколиком номер один у часи СРСР були незрілі яблука, абрикоси чи вишні. Кислий смак плодів, які ще не встигли дозріти, здавався дітям особливим, тому вони часто йшли на ризик і шукали такі фрукти у сусідських садах.

Ще одним дивним замінником солодощів у Радянському Союзі для дітей став гудрон. Його зазвичай використовували для покриття доріг, але чомусь діти вважали гудрон підходящим для жування. Ймовірно, дітлахи бачили у ньому схожість із забороненою в СРСР жувальною гумкою.

Ягоди горобини у радянські часи були не лише розвагою для дітей, але й гастрономічним експериментом. Діти зривали ці маленькі червоні плоди просто з гілок. Чи була це їжа, чи спосіб просто спробувати щось нове - важко сказати. Але горобина точно займала своє місце серед доступних "десертів" радянської малечі.

Окремої уваги заслуговує мурашина кислота. Діти знаходили мурашники і вставляли в них облизані палички. У відповідь на такі дії мурахи обробляли кожну палицю кислотою, після чого дітям подобалося пробувати їх на смак.

А ось смола з фруктових дерев, особливо з вишневих, була одним із найулюбленіших смаколиків дітей. Її знімали з кори і жували, як цукерку. Смола мала солодкувато-терпкий смак, який запам’ятовувався на все життя.

Читайте також:

Розпад СРСР

Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.

Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти