Ви дізнаєтеся:
- Які радянські іграшки на ялинку можна продати
- Скільки коштує найдорожча новорічна прикраса з часів СРСР
- Як визначити вартість ялинкової іграшки з Радянського Союзу
Зимові свята вже на носі і підготовка до них у багатьох вже розпочинається. Одним із головних атрибутів новорічних святкувань є ялинка. В той час як ми скуповуємо нові іграшки і прикраси на ялинку, у наших бабусь і дідусів все ще часто зберігаються старі, які, як з'ясувалося, можна дорого продати.
Главред дізнавався, скільки коштують скляні новорічні іграшки СРСР та інші прикраси із Радянського Союзу, за якими зараз "полюють" колекціонери та готові віддавати за них чималі гроші.
Деякі ялинкові прикраси із минулого зараз готові купувати за тисячі гривень через те, що вони унікальні своєю різнокольоровістю, формою, а також виготовлені з міцного скла та пофарбовані якісними фарбами, що дозволяє іграшкам зберігатися у відмінному стані протягом десятиліть.
Якщо ви хочете випробувати долю і спробувати продати новорічні прикраси із СРСР, але не знаєте, як дізнатися вартість ялинкової іграшки, то потрібно звернутися до спеціалістів.
Однак, звернувши увагу на кілька факторів, ви можете приблизно розрахувати, скільки коштує ялинкова іграшка СРСР. Для початку дізнайтеся, якого вона року випуску - чим старша, тим рідкісніша і відповідно дорожча.
Важливим є і стан іграшки. Якщо вона добре збереглася і відрізнити її від нової можна лише за характерним узором з радянських часів, у вас є високі шанси продати прикрасу дорого.
Які іграшки цінуються колекціонерами
За даними Знай.UA, на українських платформах із купівлі-продажу та спеціальних сайтах для колекціонерів можна знайти оголошення про продаж таких найдорожчих ялинкових прикрас з СРСР:
- Дитина на гойдалці Артіль (1930-их років) – від 50 000 грн
- Фігурки з набору Чиполіно – від 3 500 грн за кожну
- 15 республік СРСР – від 20 000 грн
- Доктор Айболить (набір із 5 іграшок) – 5 000 грн
- Баба Бабариха (1950-их років) – від 5 000 грн
- Коник-Горбунок (зі скла, покритий глазур'ю) – 2 500 грн
Водночас навіть простіші радянські іграшки на ялинку з року в рік продають за непогані суми. Наприклад, на OLX на набір кульок і фігурок з 1950-1970х виставляють ціну у тисячу гривень, а в іншому оголошенні за одну фігурку просять 800 гривень.
Читайте також:
- Чому потрійний одеколон називається потрійним і навіщо його пили в СРСР
- Англійським і не пахло: чому в СРСР вчили німецьку
- Ще й знімки в альбомі зберігали: навіщо в СРСР фотографували похорони
Чому на новорічні свята ставлять ялинку?
Новорічна ялинка - справжнє або штучне прикрашене дерево ялини, ялиці, або сосни, що використовується як головний атрибут свята Нового року. Вперше з'явилась за ініціативою радянського партійного пропагандиста Павла Постишева у 1935 році як заміна різдвяній ялинці. Окрім країн колишнього СРСР, звичай прикрашати дерева до Нового року також існує у деяких країнах колишньої Югославії, Туреччині, Китаї та В'єтнамі, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред