Коротко:
- Чому в радянських квартирах килими вішали на стіни
- Звідки пішла така традиція та що вона відображала
Хто в дитинстві не малював дивовижні візерунки пальцем по килиму, що висів на стіні? Однак не всі здогадуються, чому в старих квартирах так любили саме цей елемент декору.
Традиція вішати килими на стіни зародилася на Сході, а до Радянського Союзу її, ймовірно, привезли з Туреччини. Ця ідея швидко адаптувалася до місцевих реалій, набувши неабиякої популярності серед радянських людей, пояснює Главред з посиланням на ТСН.
Чого тільки не придумували радянські люди задля економії. Також раніше розповідалось, чому в СРСР стелили виключно паркет.
Навіщо радянські люди вішали килими на стіни?
Килим на стіні виконував одразу кілька функцій: він підкреслював статус господарів, додавав затишку оселі, а також мав і практичне значення.
- Економія шпалер. Шпалери в радянські часи були дефіцитом і коштували чимало, тому килим дозволяв заощадити цей цінний матеріал. Його вішали на стіни, які не потрібно було клеїти шпалерами, що допомагало приховати пошкодження чи дірки.
- Символ престижу. Килими з візерунками вважалися показником достатку родини. Їх купували за високі ціни, брали в кредит і навіть передавали у спадок. Часто килим займав найвидніше місце в оселі, підкреслюючи соціальний статус господарів.
- Створення затишку. У радянських квартирах із простими голими стінами килим ставав центральним елементом декору, додаючи оселі тепла й домашнього комфорту. Його візерунки та текстура створювали атмосферу затишку.
- Практичне використання. Килим на стіні біля ліжка захищав від протягів і холодних стін, що було актуально в малозатишних радянських квартирах. Крім того, він частково вирішував проблему поганої шумоізоляції, допомагаючи приглушити звуки від сусідів.
Чого тільки не придумували радянські люди задля економії. Також раніше розповідалось, чому в СРСР стелили виключно паркет.
Більше новин про побут в СРСР:
- Пережиток СРСР: чому в радянські часи пили чай з печивом
- Чому в СРСР в чай додавали соду: відповідь здивує багатьох
- Радянська економія: чому в СРСР робили стіни зі склоблоків
Що таке ТСН?
ТСН (Телевізійна Служба Новин) — щоденна інформаційна телепрограма новин каналу "1+1" виробництва "1+1 Media". ТСН є однією з найпопулярніших програм новин в Україні. У грудні 2012 року програма встановила абсолютний рекорд, здобувши частку аудиторії 31,5 %. Це означає, що майже третина глядачів в Україні дивилася випуски ТСН, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред