Нерідко у розмові з іншими людьми можна почути слово "жара", коли вони описують погодні умови влітку. Багато хто вживає це слово, адже вважає його правильним, при цьому велика частина людей уникає його використання, тому що вважають його невірним і калькою з російської мови.
Радимо також прочитати матеріал: Що таке "ірИс" та "Ірис": чому це не одне й те ж саме
Про те, чи можна в українській мові вживати слово "жара", розповіла автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Україну накрила нестерпна спека. Дехто, до речі, каже не спека, а жара. А дехто вважає, що слово "жара" – російське. Насправді це не так. Слово "жара" є ще у словнику Бориса Грінченка", – зазначила Багній.
Також вона додала, що крім слів "жара" і "спека" можна ще казати "жаркота", "жарінь". Або ще "спекОта" чи "спекотА" – ось це слово має подвійний наголос.
Дивіться віжео з поясненням, чи можна казати "жара" в українській мові:
@sametak1064 Потерпаєте від спеки? А може… від жари? Як ще називають таку погоду? #правильноукраїнською#мова#спека#українськамова#якправильно#погода♬ original sound - Правильно українською
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, що таке виприни і драпаки. Мало хто здогадується, які відомі ягоди мають такі назви.
Також раніше Ольга Багній розповіла, як по-іншому можна сказати слово "ніколи". Не усі знають, що є ціла низка фразеологізмів, якими можна замінити це слово.
Вас також може зацікавити:
- Що таке "косарики": усі їх бачили, але мало хто знає правильну назву
- Знайти заховану каблучку за 7 секунд зможуть лише одиниці: загадка на уважність
- Лише люди з високим IQ знайдуть S на картинці за 12 секунд: складна загадка на уважність
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред