Любителям "кип'ятку" на замітку: дерматолог розповів як правильно приймати душ і як уникнути сухості шкіри

23 грудня 2023, 14:33оновлено 24 грудня 2023, 13:08
1213
Використання гарячої води призводить до розширення кровоносних судин, адже шкіра хоче охолодитися.
Любителям 'кип'ятку' на замітку: дерматолог розповів як правильно приймати душ і як уникнути сухості шкіри
Як правильно мити своє тіло / Колаж Главред, фото flickr (Alexandra Nicole Reifenrath, Ana Cidad)

Прийняття душу здається простим процесом, правда? Більшість з нас приймає його кілька разів на тиждень і робить це протягом усього життя, тому можна подумати, що всі ми знаємо, як правильно приймати душ.

Але, за словами дерматолога доктора Алії Ахмед, ніхто з нас насправді не знає, як правильно приймати душ. Очевидно, що багато хто використовує воду абсолютно неправильної температури, особливо взимку, і більшість з нас приймає душ в два рази довше, ніж належить, пише Mirror.

Як треба правильно митися в душі

Коментарі доктора Ахмеда з'явилися після того, як дослідження, проведене серед 2000 дорослих, показало, що 56% людей вважають за краще гарячий або "киплячий" душ, а 70% зізналися, що взимку вони збільшують температуру, щоб зігрітися після дня, проведеного на вітрі і під дощем. Хоча взимку спокусливо збільшити температуру в душі, доктор Ахмед каже, що цього робити не варто, це може привести до сухості і свербіння шкіри.

відео дня

Дерматолог каже: "Використання гарячої води призводить до розширення кровоносних судин, оскільки шкіра хоче охолонути, що сприяє запаленню та свербінню".

Можливо, вам буде цікаво: Найбільш недооцінений продукт з усіх: як варити і з чим сочевицю, пояснення як на пальцях.

Коли і скільки потрібно митися

Дослідження також показало, що середня тривалість душу становить 10 хвилин, при цьому 41% опитаних заявили, що провели б більше часу під водою, якби мали на це час. Але це, на думку доктора Ахмед, це ще одна помилка, адже миття повинно тривати лише половину цього часу.

"Краще приймати душ коротше, бо шкіра платить за задоволення від більш тривалого прийняття душу, особливо в районах з жорсткою водою - я рекомендую, по можливості, п'ять хвилин. Постійний вплив жорсткої води може призвести до утворення відкладень на шкірі, що в свою чергу може призвести до сухості та подразнення через дисфункцію шкірного бар'єру",- каже лікар.

Більш того, доктор Ахмед стверджує, що немає ніякої необхідності двічі очищати шкіру під час прийняття душу. Дослідження показало, що кожен десятий завжди миє тіло двічі, а не один раз, а ще 85% сказали, що їм подобається відчуття "скрипучої чистоти", яке вони відчувають, виходячи з душу.

Однак, за словами дерматолога, занадто жорстке ставлення до шкіри може призвести до ще більших проблем. Вона пояснила:

"Немає ніякої необхідності двічі очищати шкіру після душу. Відчуття скрипучої чистоти, хоча багато хто хоче, щоб воно було більш "гігієнічним", не є необхідним для того, щоб шкіра була чистою, і може бути ознакою того, що засоби, які ви використовуєте, насправді сушать шкіру". Мочалка не означає чисту шкіру, а руки більш ефективні, ніж фланелі, оскільки вони можуть збирати безліч мікробів, якщо їх не мити регулярно", - розповіла дерматолог.

Дослідження також показало, що 56% дорослих відчувають сухість шкіри після душу, але 35% не використовують зволожуючі засоби. Для боротьби з цим доктор Ахмед рекомендує шукати зволожуючий засіб для миття тіла, додавати прохолодний струмінь води в кінці, щоб розгладити кутикули волосся, і підбирати засоби відповідно до типу шкіри і волосся.

Доктор Ахмед пропонує 10 простих способів покращити свої звички в душі:

  • Мийтеся руками, а не фланеллю
  • Завжди мийте кінцівки - вуха, пальці і ноги.
  • Прагніть приймати душ один раз на день
  • Переконайтеся, що ви правильно змиваєте засоби
  • Не збільшуйте температуру занадто сильно, але також не змушуйте себе приймати крижаний душ.
  • Немає необхідності в подвійному очищенні, якщо ви використовуєте достатньо зволожуючий засіб для тіла.
  • Використовуйте засіб розміром з 50 копійок
  • Після душу помийте обличчя теплою водою в раковині, оскільки це легше для шкіри.
  • Вибирайте засоби, які живлять шкіру, а не позбавляють її вологи

Більше цікавих текстів:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти