Багато хто хоча б раз у житті стикався з такою проблемою, коли на одязі залишалися плями від фарби. Наприклад, після ремонту вдома, коли довелося мати справу з фарбою, або після прогулянки у парку, якщо ви необачно сіли на нещодавно пофарбовану лавку.
Радимо також прочитати матеріал: У чому різниця між психологом і психотерапевтом: як не помилитися, обираючи спеціаліста
Якщо річ, на якій опинилася пляма, для вас важлива, тоді одразу стає актуальним питання, як прибрати фарбу з одягу, щоб не зіпсувати його. Але в цьому питанні не все так просто, адже не всі подібні плями можна легко і просто видалити вдома.
На YouTube-каналі хімчистки MINK пояснили, плями від якої фарби можна видалити в домашніх умовах, а з якими забрудненнями краще не експериментувати, щоб не зіпсувати улюблені речі.
Зазначається, що фарби діляться на дві категорії: ті, які можна вивести вдома, і ті, які не можна.
1. Гуаш і акварель
В домашніх умовах майже завжди можна вивести гуаш і акварель. Для цього водою максимально все змити з плями, далі замити все з милом (можливо, доведеться це робити в декілька підходів), і потім відправити річ у пральну машину.
2. Масляні та акрилові фарби.
Деколи навіть в хімчистці їх вивести просто неможливо. Наприклад, є засоби, які виводять масляну фарбу, але якщо ця фарба на льоні або на бавовні, цей засіб, на жаль, може спочатку вивести колір самої речі, а потім вже фарбу. В акрилових є спеціальні смоли, які полімеризуються просто від повітря, і річ від цього може бути зовсім зіпсованою.
3. Фарба для волосся
Вона не виводиться навіть у хімчистці, тому що там є фіксатор кольору, щоб фарба не змивалася з волосся.
"Якщо коротко, то виведення фарби вдома самостійно може призвести до зриву кольору речі. Якщо річ для вас важлива, то краще не експериментувати і віднести її в хімчистку", – йдеться у відео.
Вас також може зацікавити:
- Як вийти на дах: ідеальна загадка для перевірки уважності за 5 секунд
- Вчитель загубив важливий предмет, треба його знайти за 7 секунд: загадка на уважність
- Що означає "тихою сапою": слово "сапа" – це зовсім не те, що усі уявляють
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред