
Ви дізнаєтеся:
- Як сказати "хліб" у множині – "хліби" чи "хліба"
- У яких випадках правильно вживати кожен із цих варіантів
Оскільки хліб – це один із найпоширеніших продуктів на столі в кожного українця, то і слово "хліб" кожен із нас вживає досить часто. Проте не усі здогадуються, як саме правильно вживати таке слово у множині – "хліби" чи "хліба".
Радимо також прочитати матеріал: Що не так на малюнку: треба знайти три помилки за 9 секунд
Усі крапки над "і" в цьому питанні розставила ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.
"Хліб, як відомо, всьому голова. А як щодо хлібів? Як правильно сказати у множині – хліби чи хліба? Насправді правильно і так, і так. Але є нюанс. Якщо йдеться про спечений хліб, то у множині кажемо "хліби". Коли ж ідеться про збіжжя – жито, пшеницю, злаки – тоді кажемо "хліба". Ось так правильно українською", – пояснила вона.
Дивіться відео проте, як сказати "хліб" у множині:
@sametak1064 Як буде "хліб" у множині? ХлібИ чи хлібА? Правильно і так, і так, але є нюанс… #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток#українськийконтент#хліб♬ оригінальний звук - Правильно українською
Як повідомляв раніше Главред, Ольга Багній пояснила, що таке "незабавки" – лише одиниці зможуть правильно пояснити слово. Більшість людей зазвичай вживають більш поширені синоніми, тому можуть не здогадуватися про існування ще й такого слова.
Також раніше Багній пояснила, як сказати "мнительный" українською – мало хто знає правильну відповідь. Коли ми говоримо про людину, яка постійно очікує звідусіль негараздів, не можна казати "мнительна" – варто вживати українське слово.
Вас також може зацікавити:
- Де 3 відмінності між гольфістами: тільки геній знайде відповідь за 33 секунди
- Який будинок відрізняється: потрібно розгадати загадку за 7 секунд
- Де захований гепард: лише люди із "зором мисливця" знайдуть хижака за 11 секунд
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред