
Ви дізнаєтеся:
- Як правильно звертатися до батьків – на "ти" чи на "ви"
- Що про це думають священники
Часто можуть виникати сперечливі думки щодо того, як правильно звертатися до батьків – на "ти" чи на "ви".
Усі крапки над "і" у цьому питанні розставив священник Православної церкви України Олексій Філюк.
За словами священника, це питання індивідуальне, і в кожній сім’ї повинні самі вирішувати, як для них буде краще. Але є одне головне правило: як би діти не зверталися до батьків – на "ти" чи на "ви" – вони повинні робити це з повагою.
"Це питання індивідуальне. Слово Боже каже: "Шануй батька і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш ти на Землі". Я особисто до своїх батьків завжди звертаюся на "ви", тобто з повагою. Якісь дітки звертаються на "ти" до батьків, бо батьки кажуть: "Не кажи на мене "ви", бо я почуваюся старою чи старим". Тут питання індивідуальне. Головне, щоб ви на них казали навіть і "ти", але з повагою, такою, знаєте, християнською", – пояснив отець Олексій Філюк.
Він зазначив, що часом діти до батьків можуть казати на "ви", але при цьому не поважати і казати до батьків всілякі неприємні та образливі слова. Тому не завжди звертання на "ви" гарантує повагу з боку дітей.
"Тому звертайтеся, як ви собі з батьками домовитеся. Вірте в Бога, шануйте батьків своїх, а ви, батьки, не дратуйте своїх дітей", – підсумував священник.
Дивіться відео про те, як правильно звертатися до батьків – на "ти" чи на "ви":
Раніше священник сказав, чи можна виносити сміття після заходу сонця. Давня прикмета каже, що після заходу сонця не можна виносити сміття, щоб не накликати біду на себе і свою сім’ю. Священник сказав, чи справді це так.
Також раніше священник здивував відповіддю, чи можна брати дрова з кладовища. У народі здавна вірили, що нічого не можна брати з кладовища, зокрема і дрова. Священник відповів усім, хто притримується такої прикмети.
Вас також може зацікавити:
- Де літера Р серед F: треба бути надзвичайно уважною людиною, щоб вгадати
- Чому не можна казати "благоприємний": як варто замінити це слово
- Вапняний наліт у туалеті зникне, якщо раз на тиждень наливати в унітаз 1 натуральний засіб
Про персону: Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред