Як українською можна назвати лелеку: Авраменко озвучив аж 5 синонімів

15 серпня 2023, 10:00оновлено 15 серпня 2023, 15:47
92412
Мовознавець зазначив, що прислухаючись до слова, придивляючись до птахів, природи, ми стаємо ближчими до рідної землі і краще її розуміємо.
Авраменко
Як українською можна назвати лелеку? / Колаж: Главред, фото: скріншот із відео

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про назви птахів.

Так, в ефірі "Сніданку з 1+1" Авраменко запропонував глядачам дібрати синонім до слова "лелека". Серед розмаїття слів мовознавець запропонував такі варіанти:

  • чорногуз;
  • гайстер;
  • боцюн;
  • бузько;
  • бусол.

"Визначилися з правильною відповіддю? Не знаю, чи ви здогадалися, але тут усі відповіді правильні", - зазначив відомий вчитель України.

Як українською можна назвати лелеку: Авраменко озвучив аж 5 синонімів
Авраменко розповів, як можна назвати лелеку / скріншот

Також Авраменко запитав українців: що то за "гуз" у слові "чорногуз"?. Як пояснив мовознавець, якщо уважно придивитися, то можна побачити, що в лелеки чорна саме задня частина.

"Отже, "гуз" або "гузка", "гузно" – це задня частина, зад. А й справді, "трясогузка" у своїй назві теж має частинку "гузка" і вона трясе своїм хвостиком", - підкреслив він.

Як українською можна назвати лелеку: Авраменко озвучив аж 5 синонімів
Авраменко розповів про значення слова "трясогузка" / скріншот

Насамкінець мовознавець зазначив, що прислухаючись до слова, придивляючись до птахів, природи, ми стаємо ближчими до рідної землі і краще її розуміємо. А це – важливо.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про правильне написання назв міст України. Так, Авраменко запитав глядачів, чому ТернопІль з буквою "і", а МелітопОль та СевастопОль – з буквою "о"?

Також Авраменко розповідав, що означає "копилити губи" в українській мові. Окрім того, у своєму експрес-уроці мовознавець пояснив значення відомого фразеологізму "кусати лікті".

Дивіться відеоурок Олександра Авраменка:

Вас може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти