Як хреститися, якщо рука зламана чи її втрачено на війні: відповідь священника

30 травня 2025, 21:21
254
Священник Юліан поділився щирою відповіддю на незвичне, але важливе питання: що робити, коли зламав руку і не можеш осінити себе хресним знаменням.
Як хреститися, якщо рука зламана чи її втрачено на війні: відповідь священника
Священник розповів, що робити, якщо фізично не можеш перехреститися / Колаж: Главред, фото: скріншот з відео у TikTok, Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир

Ви дізнаєтеся:

  • Що робити, якщо рука зламана і не можеш перехреститися
  • Як хреститися, якщо руку втратив на війні

Що робити, якщо зламав руку і не можеш перехреститися? Це запитання, на перший погляд, здається простим, але для багатьох — особливо військових, які зазнали поранень, — воно має глибокий зміст. Священник Юліан Тимчук розповів зворушливу історію з власної родини, яка допомагає знайти відповідь на це болісне, але важливе запитання.

Священника Юліана запитав хлопець, який зламав руку, як йому тепер хреститися. Отець Юліан заспокоїв: "Братику, не ламай руки. В тебе це тимчасово. Тобто, рука загоїться, гіпс знімуть, і все буде чудово".

відео дня

Та водночас, за словами священника, подібні запитання ставлять собі й ті, у кого ситуація набагато складніша. У приклад він навів свого дідуся Юрія, який під час війни втратив праву руку.

Оскільки немає руки, то він отрима благословіння від священника, що може хреститися, наприклад, лівою рукою, або перехреститися у розумі.

"Він теж питав: як йому хреститися? Оскільки немає руки, то він отримав благословення від священника, що може хреститися, наприклад, лівою рукою, або перехреститися у розумі", - пояснив отець Юліан.

За словами священника Юліана, головне не жест, а намір і віра. І навіть коли фізично неможливо перехреститися — Господь розуміє. Особливо актуальним це питання є для українських захисників, які після поранень втратили кінцівки.

"Господь це бачить. І якщо людина не може зробити знак хреста, вона все одно може молитися, поклонитися чи покласти руку на груди", - наголосив він.

Дивіться відео про те, як хреститися зі зламаною рукою:

Релігійні питання - відповіді священника

Як повідомляв Главред, священник Православної церкви України Олексій Філюк пояснив, що вибір місця для поховання за життя не є гріхом і не суперечить християнським заповідям. Це індивідуальне рішення кожної людини, яке не порушує духовних норм.

У вірян часто виникають запитання про повсякденне життя з погляду віри. Зокрема, чи можна у неділю, яка вважається днем, присвяченим Богові та відпочинку, займатися побутовими речами, що пояснив священник Олексій.

Також поширене повір’я, що не можна називати дитину іменем одного з батьків, щоб "не мати одного ангела на двох". Деякі традиції навіть забороняють давати дитині імена дідуся чи бабусі. Отець Олексій дав відповідь і на це питання: насправді така традиція є хибною, і в кожного — свій ангел, бо в Бога вистачає їх на всіх.

Читайте також:

Хто такий Юліан Тимчук?

Юліан Тимчук - священник невеличкої парафії у гірському селі Розтоки. Він проповідує у різних соціальних мережах, зокрема у ТikTok, Instagram, Facebook, YouTube. У блозі священник проводить духовні бесіди та молитву з людьми онлайн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти