"Ігоре" чи "Ігорю": як правильно звертатися пояснили мовознавці

8 листопада 2024, 15:11оновлено 9 листопада, 11:53
17070
Чимало українців не знають нових правил правопису, зокрема, як правильно звертатись "Ігоре" чи "Ігорю".
Украинский язык
Одиниці знають, чи правильно звертатися Ігоре чи Ігорю / Колаж: Главред, фото: pixabay

Ви дізнаєтесь:

  • Яке закінчення буде в імен м'якої групи в кличному відмінку
  • Як за новим правописом правильно вживати форми імені "Ігор"

Часто в українців виникають сумніви щодо того, як правильно звертатися до чоловіків з ім’ям Ігор у кличному відмінку: "Ігоре" чи "Ігорю". Відповідь на це питання регулюється нормами сучасного українського правопису, зокрема змінами, які було введено в нову редакцію, повідомляє Mova.

Якщо ви вивчаєте українську мову, вас може зацікавити: як правильно сказати українською "С легким паром": Авраменко вразив поясненням.

відео дня

Главред розбирався із цим питанням і, згідно з новими правилами, імена, які належать до м’якої групи і закінчуються на приголосний (наприклад, Ігор - Главред), у кличному відмінку мають закінчення -ю. Отже, правильно звертатися "Ігорю", а не "Ігоре".

Складнощі у написанні імені "Ігор" у кличному відмінку виникають і тоді, коли перед ним стоїть інший іменник. Наприклад, як правильно писати "шановний пан Ігоре"?

Для офіційного чи дружнього звернення правильно писати "Шановний пане Ігорю". Це звернення ґрунтується на правописному правилі, яке встановлює закінчення -ю для імен м’якої групи у кличному відмінку. Тому формулювання "Шановний пане Ігоре" буде некоректним з погляду сучасних мовних норм.

Варто розібратися і з формою родового відмінка - як вірно "Ігора" чи "Ігоря". У родовому відмінку правильно говорити саме "Ігоря". Написання "Ігоря" є правильним і відповідає літературним нормам української мови.

Непросто для багатьох визначити і те, як писати це ім'я в орудному відмінку - як правильно: "Ігорем" чи "Ігором"? Згідно з правилами, слід вживати форму "Ігорем".

Що таке Mova?

Mova - український освітній проєкт, створений для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. На сторінках автори розповідають про найпоширеніші помилки, правильні форми вживання слів та словосполучень українською мовою.

Читайте також про українську мову:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти