Що означають цифри 4733, 4734, 4735: як визначити справжній ГОСТ

16 липня 2025, 19:14
75
Якщо ви хочете отримати смачне та якісне морозиво, обов'язково звертайте увагу на цифри.
Що означають цифри 4733, 4734, 4735
Що означають цифри 4733, 4734, 4735 / Колаж Главред, фото: pixabay.com

Ви дізнаєтеся:

  • Яке морозиво найкорисніше
  • Що означають позначення на морозиві

З приходом літа попит на морозиво стрімко зростає. Однак, обираючи холодний десерт, багато покупців звертають увагу не тільки на смак, а й на склад продукту.

Один із важливих орієнтирів на упаковці - маркування з цифрами 4733, 4734 і 4735. Що вони означають і як допомогти собі вибрати дійсно якісне морозиво?

відео дня

Що означають ДСТУ 4733, 4734 і 4735 на упаковці морозива

Ці цифри - не випадковий набір. Це позначення стандартів ДСТУ (державних стандартів України), за якими вироблено морозиво. Вони вказують на склад продукту та його сировинну базу:

  • ДСТУ 4733:2007 - це справжнє пломбірне морозиво, виготовлене виключно з молочної сировини. Таке морозиво найдорожче, оскільки виробництво на основі натурального молока обходиться виробникам дорожче. Воно вирізняється насиченим смаком і високою харчовою цінністю. Якщо ви шукаєте якісне натуральне морозиво, обирайте саме цей стандарт.
  • ДСТУ 4735:2007 - морозиво з комбінованим складом. У ньому крім молочної сировини використовуються також жири тваринного походження. Такий продукт коштує дешевше і більш доступний масовому споживачеві, але за смаком і користю поступається морозиву за ДСТУ 4733.
  • ДСТУ 4734:2007 - цей стандарт використовується для плодово-ягідного морозива, сорбетів і фруктового льоду. Продукти з таким маркуванням не містять молока і часто підходять для вегетаріанців або людей із непереносимістю лактози. Вони освіжаючі, легкі та користуються особливою популярністю в спекотну погоду.

Як обрати справді хороше морозиво?

За словами Тетяни Шарахматової, директора навчально-наукового інституту харчових технологій ім. М.О. Гришина Одеського університету. М.О. Гришина Одеського національного технологічного університету, орієнтуватися варто саме на маркування ДСТУ.

"Якщо людина хоче бути впевненою, що вона купує морозиво, вироблене винятково з молочної сировини, слід надавати перевагу продукції, виготовленій за ДСТУ 4733:2007", - зазначає експертка.

Про персону: Тетяна Шарахматова

Шарахматова Т.Є. у 1990 р. отримала диплом спеціаліста за спеціальністю "Технологія молока і молочних продуктів" в Одеському технологічному інституті харчової промисловості ім. М.В.Ломоносова та отримала диплом спеціаліста за фахом "Технологія молока і молочних продуктів". М.В.Ломоносова та здобула кваліфікацію інженера-технолога.

Викладає такі дисципліни: "Технології харчових виробництв" (ЗВО бакалавр, спеціальність 181-Харчові технології); "Проектування підприємств харчової галузі" (ЗВО бакалавр, спеціальність 181-Харчові технології, ОПП "Технологічна експертиза та безпека харчової продукції"); керівник курсових робіт і дипломних робіт ЗВО бакалавр і магістр ОПП "Технологічна експертиза та безпека харчової продукції".

Окрім маркування, варто зважати й на інші фактори:

  • Склад: уникайте морозива з великою кількістю стабілізаторів, ароматизаторів і рослинних жирів.
  • Упаковка: вона має бути цілою, без пошкоджень і криги.
  • Термін придатності: завжди перевіряйте дату виробництва та умови зберігання.
  • Консистенція: якісне морозиво не повинно бути пухким або вкритим кристалами льоду - це ознака повторного заморожування.

Сьогодні виробники активно експериментують: додають шоколад різних видів, горіхи, джеми, фрукти, мак і навіть зефір. Але основа якісного продукту - це дотримання технології та правильний вибір сировини.

Дивіться відео про те, як приготувати домашнє морозиво:

Вам може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти