Ви дізнаєтеся:
- Як вибрати термобілизну
- На що звернути увагу при виборі термобілизни
Термобілизна є актуальною і взимку, і влітку, адже є види таких речей, які стануть у нагоді в різні пори року. Взимку для носінні кожного дня можна обрати термобілизну, яка добре зберігатиме тепло, що виробляється тілом людини, а влітку таку, яка захистить організм від перегріву в умовах високих температур повітря.
Також перед покупкою потрібно звертати увагу на те, яка саме у вас мета – використовувати термобілизну як додатковий шар одягу для утеплення чи одягати його під час активних занять спортом. Адже від цього залежатиме вид такого одягу, матеріал та товщина тканини.
На YouTube-каналі Terra Incognita Outdoor розповіли, як вибрати термобілизну і на що звернути увагу при виборі термобілизни.
"Сам термін "термобілизна" у багатьох людей асоціюється з чимось теплим, з якимось суперодягом, який є панацеєю від будь-яких морозів, який можна вдягнути, і в ньому хоч у відкритий космос. Одразу скажу, що це не так. І у цій плутанині винна, напевно, саме назва – термобілизна. От тільки термобілизною її назвали чи то наші люди, чи то маркетологи, але термін прижився. А от якщо подивитися на англомовний варіант назви такої білизни, то там термобілизну термобілизною ніхто не називає. Вони називають її або base layer – базовий шар, або underwear – нижня білизна", – йдеться у відео.
Термобілизна є першим шаром одягу, який ми на себе одягаємо. Такий одяг був завжди, а сьогодні з’явилися сучасні матеріали і технології, які дозволили зробити таку білизну більш функціональною.
Виробники почали робити таку білизну для різних завдань. Відповідно, різна термобілизна виконує різні функції. Наприклад, є білизна для активного руху (катання на лижах, сноуборді тощо).
"Уявіть: ви катаєтеся на лижах або сноуборді, тобто активно рухаєтеся. Тіло інтенсивно виробляє вологу. Якщо на вас звичайна бавовняна футболка, вона теж добре промокне. Ви зупинилися або сіли на підйомник – тіло мокре, футболка мокра, на вулиці холодно. Ви можете захворіти або отримати переохолодження тощо", – зазначається у відео.
Але для цього є спеціальна термобілизна, яка виготовлена зі спеціальних матеріалів, волокна яких, по-перше, погано вбирають у себе вологу, а по-друге, за рахунок особливого плетіння передають її на поверхню тканини, звідки вона швидко випаровується, простими словами – відводить вологу від тіла. Така білизна значно швидше висихає, ніж звичайна бавовняна. В результаті чого у нас тіло сухе, білизна суха, і людина не мерзне.
Другий випадок, коли може знадобитися термобілизна – якщо ви просто хочете вдягнутися тепліше взимку – на кожен день, для походу на роботу або прогулянки у парку. Для таких задач є термобілизна з матеріалів, які краще утримують тепло.
"Наголошую на тому, що термобілизна може лише утримувати тепло, яке виділяє ваше тіло, а не гріти, як багато хто каже", – наголошується у відео.
Також є термобілизна, у якій можна займатися спортом влітку – вона добре відводить вологу від тіла.
На що звернути увагу при виборі термобілизни
У відео розповідається, на що варто звернути особливу увагу, обираючи термобілизну.
1. Як термобілизна "сидить" на тілі
Якщо ви обираєте термобілизну, наприклад, для активних занять спортом, то її потрібно обирати такого розміру, щоб вона прилягала до тіла. Так вона буде краще контактувати з усією поверхнею тіла і відводити вологу на усіх ділянках. Але при цьому варто звертати увагу на те, щоб вона не тиснула.
Якщо ж ви хочете придбати термобілизну як додатковий теплоізоляційний шар одягу для носіння взимку на кожен день, то вона не обов’язково повинна щільно прилягати до тіла.
2. Вид термобілизни обирати залежно від призначення
Потрібно обирати термобілизну, орієнтуючись першочергово на те, для яких цілей ви її купуєте. Наприклад, комплекти для активних занять спортом і для щоденного носіння на роботу взимку можуть відрізнятися за матеріалом.
Так, термобілизна, яка призначена для носіння в зимову погоду, виготовляється з матеріалів, які краще утримують тепло, наприклад, з шерсті. Шерсть має чудові теплоізоляційні властивості, а ще добре відводить вологу і значно швидше висихає, ніж, наприклад, бавовна.
"Для виробництва термобілизни найкраще підходить шерсть мериноса – це такий новозеландський баран. Він має особливу шерсть, і окрім усіх інших її властивостей, вона відрізняється тим, що вона дуже м’якенька і приємна на дотик. Одяг з такої шерсті зовсім не кусається, як звичайний шерстяний светр. Така білизна не обов’язково має вас щільно облягати, її основне завдання – бути комфортною і створювати додатковий теплоізоляційний шар наряду з усіма іншими", – йдеться у відео.
3. Яку товщину термобілизни обрати
Термобілизна з одного і того ж самого матеріалу може бути різної товщини. Наприклад, термобілизна з шерсті мериносу може мати 160 грамів на квадратний метр, 220 грамів або 260 грамів. Відповідно, чим більше матеріалу на метр квадратний, тим річ тепліша.
"Отже, який із цього всього можна зробити висновок. Термобілизна особлива не тим, що вона "термо". Невідомо, що деякі люди уявляють, коли хочуть собі саме "ТЕРМОбілизну". Термобілизна особлива своїми функціями. Тож коли ми обираємо собі термобілизну, ми в першу чергу повинні відповісти собі на питання, для чого вона нам, які функції ми хочемо від неї отримати, і вже потім розглядати, які варіанти пропонують виробники для вирішення саме цих завдань", – зазначається у відео.
Дивіться відео про те, як вибрати термобілизну:
Вас також може зацікавити:
- Чим відрізняються дві дівчини: загадку потрібно розгадати всього за 19 секунд
- Чим відрізняються дві прибиральниці: треба знайти 3 відмінності за 12 секунд
- Чим відрізняються два дерева: треба знайти 3 відмінності всього за 14 секунд
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред