Яке свято 12 червня: що категорично заборонено робити на святого Петра

11 червня 2024, 09:00
2226
Що не можна робити у церковні свята - Главред зібрав корисну інформацію про релігійне свято, яке відзначають 12 червня.
Яке свято 12 червня: що категорично заборонено робити на святого Петра
Що не можна робити 12 червня / колаж: Главред, фото: unsplash

Свято 12 червня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у преподобного Онуфрія Великого, преподобного Петра Афонського.

Яке свято 12 червня

В Україні та світі 12 червня відзначають такі свята:

відео дня
  • Всесвітній день боротьби з дитячою працею
  • День працівника фондового ринку України
  • День Супермена
  • День червоної троянди
  • Міжнародний день дубляжу

Церковне свято 12 червня

За новим церковним календарем, 12 червня в Україні відзначають та вшановують пам'ять преподобного Онуфрія Великого і преподобного Петра Афонського.

Із переказів відомо, що святий Онуфрій жив у пустелі у повній самотності 60 років. В юності він виховувався у Фиваїдському монастирі в Єгипті, а згодом захотів стати пустельником. За легендою, вночі Онуфрій таємно вийшов із монастиря та побачив перед собою світлий промінь. Він злякався, але потім пролунав голос Ангела, який наказав йому йти за світлом. У пустелі зустрівся святий Онуфрій із пустельником та й залишився з ним. Коли переконався старець, що Онуфрій вже зможе впоратися сам, то покинув його. За час свого життя в пустелі святий Онуфрій бачив чимало чудес і сотворив багато подвигів.

Святий Петро походив із Константинополя та був військовим сановником. Одного разу його взяли у полон та пообіцяв, що після цього прийме віру та піде в монастир, якщо його звільнять. Все так і відбулось - святий отримав свободу і відправився на гору Афон, де плідно працював. Він прожив там понад 50 років та став керівником і взірцем для багатьох послушників у храмах

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити 12 червня

  • Категорично заборонено у цей день вбивати змій.
  • Також існує думка, що 12 червня не можна купатись у річках та озерах, адже можна зустріти русалок - це поганий знак.
  • В народі вважають, що у цей день заборонено працювати в полі та косити траву.

День Ангела 12 червня

12 червня свої іменини відзначають власники таких імен як Адріан, Опанас, Микола, Степан, Євдокія, Єфросинія.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти