Осінь астрономічна прийшла в Україну: саме початок осінньої пори знаменує осіннє рівнодення.
День осіннього рівнодення 2020 зрушився на 22-е число, тому що цей рік – високосний. Осіннє рівнодення цього року настане рівно о 14 годині 31 хвилині за київським часом.
Детальніше читайте в нашому матеріалі Осіннє рівнодення 2020 - коли й як святкувати.
Ніч і день цієї доби тривають порівну - рівно по дванадцять годин. Й езотерики радять не упускати цю "чарівну" мить рівноваги – загадувати заповітні бажання, будувати і візуалізувати важливі плани і просто думати про хороше. Вважається, що в День осіннього рівнодення людина закладає фундамент своєї долі на найближчі кілька місяців – до дня зимового сонцестояння як мінімум.
Тому найголовніша заборона цього дня - негатив у думках і вчинках.
Осіннє рівнодення в невисокосні роки збігається зі святом Різдво Пресвятої Богородиці 21 вересня. У наших предків обидва цих свята асоціювалися зі святом врожаю: люди влаштовували веселі гуляння, вдома накривали багаті столи (хоча саме свято Різдво Богородиці – пісне, але це не заважало виставляти на стіл різні розносоли та смачні пироги).
Вважається, що чим ситніше і багатше святковий стіл – тим більше достатку буде в будинку в новому році.
Осіннє рівнодення 2020 і Різдво Богородиці святкуються в різні дні - тому навіть релігійні люди можуть сміливо робити генеральне прибирання вдома (у церковні же свята працювати не можна). А "зайві", тобто старі речі, що відслужили своє – варто сміливо спалити.
Звільнення життєвого простору - кращий ритуал у День осіннього рівнодення: на місце викинутого мотлоху доля неодмінно пошле щось хороше і потрібне.
Осіннє рівнодення - час підведення підсумків, завершення проектів, примирення з людьми і прощання зі шкідливими звичками та токсичними людьми.
Щоб зарядитися корисною сонячною енергією - варто в цей день зустрічати світанок (наприклад, у Києві світанок 22 вересня настає о 6:45) і вмиватися на зорі ключовою (проточною) водою.
Осіннє рівнодення - прикмети та повір'я
- Ясна погода обіцяє теплу осінь – і навпаки.
- Листя беріз і горобин пожовкли – чекай холодної зими.
- Птахи на південь відлітають в День осіннього рівнодення – теж до суворої зими.
читайте такожМетеоролог розповіла, якими в Україні будуть осінь і зима
Осіннє рівнодення - листівки-привітання
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред