StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Церковне свято 23 квітня: що заборонено робити на великомученика Юрія Переможця

22 квітня 2024, 10:59оновлено 23 квітня, 10:49
1816
Дізнайтесь цікаву інформацію про релігійне свято, яке відзначають 23 квітня і що не можна робити в цей святий день.
Церковне свято 23 квітня: що заборонено робити на великомученика Юрія Переможця
Яке свято 23 квітня / колаж: Главред, фото: unsplash, pomisna

Свято 23 квітня має особливе духовне значення: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день великомученика Юрія Переможця, мучеників Анатолія і Протолеона.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на завтра 23 квітня: Скорпіонам - жахливий день, Водоліям - відпочинок.

відео дня

Яке свято 23 квітня

В Україні та світі 23 квітня відзначають такі свята:

  • Всесвітній день книг і авторського права
  • Всеукраїнський день психолога
  • Песах
  • Всесвітній тиждень безпеки дорожнього руху
  • День водія шкільного автобуса

Церковне свято 23 квітня

За новим церковним календарем, 23 квітня в Україні відзначають день великомученика Юрія Переможця.

Відомо, що великомученик Юрій народився у родині багатих і благочестивих батьків у місті Бейрут. Вони виховували його в християнській вірі. Він вступив на військову службу та відразу почав виділятися серед інших воїнів своїм розумом, хоробрістю, фізичною силою, військовою поставою та красою.

За свої досягнення святий Юрій став улюбленцем імператора Діоклетіана. Нагадаємо, що імператор був талановитим правителем, але фанатичним прихильником римських богів. Він намагався відродити в Римській імперії язичництво та став одним із найжорстокіших гонителів християн.

Одного разу на суді нелюдський вирок про винищування християн почув Юрій. та це викликало співчуття до них. Юрій роздав все своє майно бідним та відпустив на волю ув'язнених рабів. Він прийшов до імператора Діоклетіана і оголосив себе християнином. Юрій відмовився відректись Христа, тоді жорстокий імператор наказав піддати святого різним катуванням. Святого Юрія кинули до в’язниці, де його поклали спиною на землю, ноги уклали в колодки, а на груди поклали важкий камінь.Святий мужньо витримав страждання та продовжував прославляти Господа. Потім кати почали били святого воловими жилами, колесували, кидали в негашене вапно, примушували бігти в чоботях з гострими цвяхами всередині. Святий мученик все терпляче переносив. Зрештою імператор наказав відрубати мечем голову Юрію.

Великомученика Юрія за мужність і за духовну перемогу над мучителями, які не змогли змусити його відмовитися від християнства, а також за чудодійну допомогу людям у небезпеці – називають ще Переможцем. Мощі святого Юрія Переможця поклали в палестинському місті Ліда, у храмі, що носить його ім’я.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 23 квітня

  • В народі вважають, що у цей день не можна важко працювати фізично. Заборонено шити, в'язати та прати.
  • Вважається, що сьогодні не можна користуватися виделками, ножами та іншими гострими предметами, оскільки це може накликати біду.
  • У День святого Юрія Переможця не можна розчісувати волосся та стригтися.

День Ангела 23 квітня

23 квітня свої іменини відзначають власники таких імен як Анатолій, Опанас, Валерій, Георгій, Єгор, Іван, Ян, Олександра, Валерія, Софія.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти