Церковне свято 19 вересня: що заборонено робити у день трьох мучеників

18 вересня 2024, 17:08оновлено 21 вересня, 19:25
1407
Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 19 вересня.
Церковне свято 19 вересня: що заборонено робити у день трьох мучеників
Що не можна робити 19 вересня / колаж: Главред, фото: unsplash, pomisna.info

19 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 19 вересня: Овнам - переломний момент, Рибам - хвиля енергії.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта, благовірного великого князя Ігоря Чернігівського і Київського.

відео дня

Які свята 19 вересня

В Україні та світі 19 вересня відзначають такі свята:

  • День народження смайла
  • Міжнародний день пірата

Церковне свято 19 вересня

За новим церковним календарем, 19 вересня в Україні відзначають день мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта, благовірного великого князя Ігоря Чернігівського і Київського.

Відомо, що Трохим, Саватій та Доримедонт жили в III столітті і постраждали за віру в Христа під час гонінь імператора Проба. Трохима і Савватія схопили у місті Антіохії за те, що вони відмовилися принести жертву язичницьким богам. Після того їх піддали жорстоким тортурам: Савватія роздерли гаками, а Трохима змусили ходити в ходаках із понабиваними всередині цвяхами. Після цього їх відправили до імператорського намісника в місті Синаді.

У Синаді до них приєднався Доримедонт, який був сенатором і таємним християнином. Він відкрито визнав свою віру і також був підданий тортурам. Усіх трьох мучеників жорстоко стратили.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 19 вересня

  • В народі вважають, що 19 вересня категорично не можна позичати сіль, адже це може накликати біду.
  • Також вважається, що цього дня не можна нікому брехати, адже все може обернутись проти вас.
  • Не можна викидати залишки їжі у відро для сміття. Краще віддайте їх бездомним тваринам або птахам.

День Ангела 19 вересня

19 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Гаврило, Давид, Ігор, Костянтин, Макар, Микола, Олексій, Федір, Марія.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти