Вода з лимоном натщесерце - модний ранковий ритуал для всіх тих, хто стежить за здоров'ям та фігурою. Але дійсно корисна вона далеко не для всіх. Експерт зі зниження вагиПавло Ісанбаєв розповів, кому не можна пити лимонну воду на голодний шлунок.
Передусім, важливо правильно приготувати таку воду і не переборщити з лимоном. Оптимальна концентрація лимонного соку у воді - від декількох крапель до столової ложки на 250 мілілітрів, передає РИА Новости.
"Якщо лимонного соку більше, вода негативно впливатиме на зубну емаль. Кислота руйнує її, тому рекомендації пити воду з лимоном через трубочку мають сенс", - зазначив Ісанбаєв.
Експерт додав, що відмовитися від лимонної води варто людям з проблемами шлунково-кишкового тракту. Справа в тому, що лимонний сік заважає заростати ерозійним і виразковим ураженням слизової шлунково-кишкового тракту. Крім того, він посилює симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: відбувається закид вмісту шлунка в стравохід, відрижка кислим, нудота, печія.
Не слід зловживати водою з лимоном людям з надлишком заліза в організмі, оскільки вітамін C, що міститься в лимоні, підсилює всмоктування заліза. У великих кількостях мікроелемент токсичний і при накопиченні може вражати печінку.
"Зустрічаються повідомлення від людей з мігренями, що лимон, як і цитрусові взагалі, може провокувати напад головного болю. Однак наукових доказів у цієї інформації немає. Серйозні дослідження про вплив води з лимоном на здоров'я не проводилися. Всі заяви про користь або шкоду цього напою засновані виключно на особистому досвіді окремих людей", — резюмував фахівець.
Як повідомляв Главред, дієтолог Лорен Слейтон пояснила, що регідратація вранці після сну - хороша звичка. Замість того, щоби пити кофеїн, краще почати свій день зі склянки води з лимоном.
Раніше з'ясувалося, як впливає на організм лимонна вода.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред