Вітамін Е є важливою поживною речовиною для організму, що міститься в таких продуктах, як насіння, горіхи і рослинні масла. Він відіграє важливу роль у розширенні кровоносних судин, запобігаючи утворенню небезпечних тромбів.
Однак вітамін E є жиророзчинним вітаміном, а це означає, що він потенційно може досягати токсичних рівнів в організмі. Ось що потрібно знати про токсичність вітаміну Е, включаючи симптоми, причини та варіанти лікування.
Що таке токсичність вітаміну Е?
Хоча вживання достатньої кількості вітаміну E важливо для підтримки безперебійної роботи вашого тіла, його можна споживати занадто багато, що призводить до токсичності. За даними Національного інституту здоров'я, рекомендована добова доза вітаміну Е залежить від віку: верхня межа - максимальна добова доза, що вважається безпечною - для дорослих становить 1100 мг на день.
Є багато продуктів, багатих вітаміном Е, тому більшість людей, які дотримуються здорового харчування, споживають його достатньо тільки з їжі. Однак деякі люди-наприклад, люди з захворюваннями, які можуть впливати на їх здатність засвоювати жир, такими як хвороба Крона або целіакія, - можуть подумати про добавки.
Хоча у вашому раціоні може бути занадто багато вітаміну Е, найчастіше токсичність виникає через непотрібне або надмірне використання добавок.
"Якщо ви приймаєте добавку вітаміну E і у вас немає дефіциту вітаміну E, його високий рівень може накопичуватися в організмі і викликати токсичність", - говорить Бансарі Ачарья, RDN, зареєстрований дієтолог-дієтолог з Детройта. Мічиган.
Ознаки та симптоми отруєння вітаміном Е
Симптоми токсичної дії вітаміну Е проявляються в двох стадіях: легкої і важкої. За словами Ачар'ї, легкі симптоми отруєння вітаміном Е включають:
- Нудота
- Головний біль
- Діарея
- Черевні судоми
- Утома
"Якщо регулярно приймати високу дозу вітаміну Е, Ви можете швидко відчути легкі симптоми, такі як розлад шлунково-кишкового тракту і головні болі", - говорить Ачарья. Вона пояснює, що симптоми, які проявляються самі по собі, будуть відрізнятися від людини до людини: у деяких людей спостерігається від одного до двох симптомів, а у інших - відразу кілька.
Розпізнавання легких симптомів може допомогти Вам звернутися за лікуванням до того, як виникнуть більш серйозні небезпечні для життя медичні ускладнення. За словами Ачар'ї, до них відносяться:
- Велика кровотеча
- Геморагічний інсульт
За словами Ачарья, коли Вітамін Е постійно приймається у високих дозах, серйозні симптоми можуть проявитися протягом декількох днів.
Добавки викликають токсичність вітаміну Е
Оскільки це жиророзчинний вітамін, Вітамін Е зберігається в печінці і жирових тканинах протягом тривалих періодів часу. Це означає, що організму важче виводити велику кількість вітаміну Е, що збільшує ризик отруєння, говорить Ачарья.
"Добавки вітаміну Е можуть стати найбільшою причиною побічних ефектів токсичності",-говорить Ліза Московіц, доктор медичних наук, генеральний директор NY Nutrition Group, приватної практики харчування в Нью-Йорку.
Московіц настійно рекомендує проконсультуватися з лікарем перед прийомом будь-яких добавок вітаміну Е, попереджаючи, що вони також можуть заважати прийому деяких ліків, таких як антикоагулянти.
Коли справа доходить до добавок вітаміну Е, думка однозначна: "без підтвердженого дефіциту добавки зазвичай не потрібні, і адекватні кількості зазвичай виходять з їжею, особливо в розвинених країнах", - говорить Ачарья.
Лікування токсичності вітаміну Е
"Якщо ви помітили будь-які раптові або тривалі симптоми отруєння вітаміном Е, такі як сильна кровотеча або слабкість, якнайшвидше зверніться за медичною допомогою", - говорить Московіц. Це тому, що тривале отруєння вітаміном Е може призвести до геморагічного інсульту або навіть смерті.
При ранньому виявленні звернути назад токсичність вітаміну Е відносно просто, якщо причина криється в добавках.
"Найпоширенішим способом лікування токсичності вітаміну Е є припинення прийому добавок та зменшення споживання продуктів з високим вмістом вітаміну Е, доки рівні сироватки крові знову не повернуться до нормальних меж", - говорить Ачарья. Для дорослих нормальний діапазон становить від 5,5 мг / л до 17 мг / л.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред