Дієта з високим вмістом клітковини та низьким вмістом жиру і цукру знижує ризик розвитку деяких захворювань (в першу чергу - хвороб серцево-судинної системи)
Про це повідомляє група дослідників з Університету Редінга (Великобританія). Згідно з новим дослідженням, флаваноли - хімічні сполуки, які часто зустрічаються в головний елементах такої дієти (яблуках, ягодах, какао і чаї) – допомагають людям впоратися з високим кров'яним тиском.
Вчені вивчили дієти понад 25 тисяч осіб і досліджували при цьому вплив їжі на їх кров'яний тиск. У роботі використовувалися біомаркери (від частоти пульсу до хімічних речовин в сечі або крові, які вказують на стан здоров'я людини) для об'єктивного вимірювання наявності флаванолів.
У цьому дослідженні вчені за допомогою біомаркерів виявили ряд речей, в тому числі дієтичне харчування і метаболізм людини.
Дослідники виявили, що ті, хто їв більше продуктів, багатих на флаваноли, мали набагато нижчий кров'яний тиск. Зв'язок між такими продуктами й низьким артеріальним тиском був схожий на той, який спостерігався у людей, що дотримуються середземноморської дієти (дієта з низьким вмістом червоного м'яса, цукру і насичених жирів і з високим вмістом овочів, морепродуктів, горіхів та іншої здорової їжі) або з дотриманням раціону з помірним споживанням натрію.
Ефект споживання флаванолів був сильнішим у людей з підвищеним кров'яним тиском. Це передбачає, що вживання більшої кількості флаванолів, яких найбільше у фруктах, може знизити загальний ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
читайте такожМінус 5 кг за тиждень: дієтологи розповіли про військову дієту
Нагадаємо, раніше Главред повідомляв:
- Вчені відповіли, чи можна їсти ввечері під час дієти.
- До того дослідники розповіли, як схуднути при дієті на основі гречки
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред