З біологічної точки зору відбуваються три переломні моменти в старінні організму людини.
Як розповів вчений-біолог Олексій Москальов, перший "перелом" припадає на вік в 45 років - саме тоді завершується реалізація репродуктивної функції, повідомляє РІА Новості.
В 60 років у людини настає другий етап, коли поділ клітин і регенерація тканин сповільнюються настільки, що підтримка життєво важливих функцій істотно порушується.
При цьому у у людини формується в середньому близько трьох хронічних захворювань.
І нарешті приблизно в 75 років приходить в непридатність позаклітинний матрикс, а саме позаклітинні структури тканини. З цієї причини людина втрачає захисні бар'єри і у неї число хронічних захворювань в середньому збільшується до семи.
"Це середні цифри, і вони багато в чому залежать від способу життя людини. Грають роль харчування, фізичні тренування, рівень стресу і здатність керувати ним, екологічна обстановка. Також важлива рання діагностика і своєчасність початку лікування хронічних захворювань", - додав Москальов.
читайте такожВчені придумали спосіб уповільнити старіння мозку
Нагадаємо, раніше група молекулярних біологів і біоінженерів в Університеті штату Каліфорнія (США) розкрила ключові механізми старіння і розробила генетичні методи збільшення тривалості життя.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред