Названо 7 головних помилок при схудненні

3 грудня 2020, 11:33оновлено 3 грудня 2020, 12:27
248
Якщо ви дотримуєтеся здорового плану схуднення, завжди є ризик не схуднути так, як вам хочеться.
схуднення, тренування
Якщо ви дотримуєтеся здорового плану схуднення, завжди є ризик не схуднути так, як вам хочеться. / Фото pixaby

Існує незліченна безліч посібників про те, як схуднути, тому складно зрозуміти, який підхід підходить саме вам. Однак, перш ніж ви почнете намагатися схуднути, важливо подумати, чи варто вам худнути - і якщо так, то наскільки це корисно для здоров'я.

Тому перед початком будь-якої програми по зниженню ваги вам слід проконсультуватися зі своїм лікарем, оскільки вони можуть допомогти вам вирішити, чи підходить вам схуднення. Вони також можуть допомогти вам визначити найбезпечніший спосіб схуднути з урахуванням ваших індивідуальних потреб щодо здоров'я.

Хоча схуднення може допомогти знизити ризик серцевих захворювань і діабету, занадто велика втрата ваги також може супроводжуватися низкою захворювань, таких як втома, слабкість кісток і проблеми з фертильністю.

читайте такожНазваний найнебезпечніший спосіб схуднення

Якщо ви дотримуєтеся здорового плану схуднення, завжди є ризик не схуднути так, як вам хочеться. Можливо, Вам достатньо лише скорегувати дієту або рівень активності, щоб побачити результати. Але іноді ваші зусилля можуть провалитися. Ось кілька поширених причин, за якими вам може бути складно схуднути:

1. Ви їсте занадто багато калорій

Щоб схуднути, вам потрібно споживати менше калорій, ніж ви спалюєте. Це називається дефіцитом калорій. Якщо у вас надлишок калорій, ваше тіло відкладає ці зайві калорії у вигляді жиру.

Щоб переконатися, що ви споживаєте потрібну кількість калорій, стежте за споживанням калорій, а також за фізичною активністю. Ви можете зробити це, відстежуючи калорії, які ви їсте і спалюєте, у фітнес-додатках або в журналі харчування. Велике дослідження 2006 року показало, що ті, хто планував їжу та відстежував калорії, успішно втрачали вагу та підтримували втрату ваги більше, ніж ті, хто цього не робив.

2. Ви п'єте занадто багато алкоголю

"Алкоголь висококалорійний, а це означає, що він містить велику кількість калорій на одиницю об'єму", - говорить Аріана Чао, медичний директор центру ваги і порушень харчової поведінки Медичної школи Перельмана при Пенсільванському університеті.

Для довідки: алкоголь містить близько семи калорій на грам, а вуглевод - чотири калорії на грам. За словами Чао, алкоголь також може зменшити заборони в їжі, змушуючи вас з більшою ймовірністю вибирати висококалорійні продукти, якщо ви п'єте.

Велике дослідження 2018 року серед людей з надмірною вагою і ожирінням з діабетом 2 типу показало, що люди, які багато пили, втрачали менше ваги за чотирирічний період, ніж ті, хто не пив, і зниження споживання алкоголю може поліпшити контроль ваги у людей з діабетом.

Змішані напої особливо висококалорійні через фруктові соки з цукром і інших інгредієнтів, які часто домішуються. Наприклад, одна Піна колада може містити 526 калорій. Тому, якщо ви намагаєтеся схуднути, важливо обмежити споживання алкоголю, щоб не виходити за рамки своїх планових калорій, говорить Чао.

3. Ви п'єте недостатньо води

Питна вода може допомогти вам схуднути за рахунок прискорення метаболізму і придушення апетиту, завдяки чому ви відчуєте ситість.

Невелике дослідження 2007 року показало, що вживання 500 мл (двох склянок) води збільшує витрату енергії на 24% у людей з надмірною вагою або ожирінням. Крім того, невелике дослідження людей з ожирінням, проведене в 2015 році, порівняло учасників, які випили дві склянки води перед їжею, з тими, хто цього не зробив. Було виявлено, що ті, хто пив воду, втрачали в середньому майже на 1,5 кг більше.

Якщо ви зазвичай п'єте солодкі напої, замініть їх водою. За словами Чао, це не тільки допоможе вам зберегти водний баланс, але і перестане споживати калорії з цукру.

4. Ви не висипаєтеся

Згідно з невеликим дослідженням дорослих з надмірною вагою, проведеним в 2010 році, недостатній сон також може ускладнити схуднення. Всі учасники дотримувалися низькокалорійної дієти, і ті, хто спав 8,5 годин, втратили в середньому на 1 кг більше, ніж ті, хто спав 5,5 годин.

Крім того, огляд 2008 року показав, що позбавлення сну може завдати шкоди метаболізму - процесу, який ваше тіло використовує для перетворення калорій в енергію. З'ясувалося, що менша кількість сну порушує гормони, що регулюють апетит, що, можливо, робить людей більш голодними.

"Якщо люди сонливі і втомлені, вони, швидше за все, виберуть більш калорійну їжу", наприклад, продукти з високим вмістом цукру або вуглеводів, такі як морозиво і піца, - говорить Чао. І якщо люди сплять пізно вночі, "вони, швидше за все, потягнуться перекусити або з'їсти що-небудь ще", говорить вона.

5. Ви в стресі

Стрес ускладнює схуднення, тому що впливає на метаболізм. Дослідження, проведене в 2011 році серед дорослих з ожирінням, показало, що люди з більш низьким рівнем стресу втрачали більше ваги.

"Деякі з моїх робіт показали, що коли люди перебувають у стані стресу, вони, швидше за все, виберуть висококалорійну їжу, ніж низькокалорійну їжу, щоб допомогти впоратися з цим", - говорить Чао. Крім того, якщо ви відчуваєте стрес, у вас менше шансів знайти час для вправ або готування, замість цього ви будете покладатися на фаст-фуд.

Щоб зменшити стрес, спробуйте зайнятися спортом. Це також допоможе вам спалити більше калорій.

6. Ви сидите весь день

Якщо ви сидите весь день, ви не витрачаєте стільки енергії, як якщо б рухалися, і "це саме по собі може сприяти зниженню ваги", - говорить Чао.

Є різниця між малорухливим і фізично неактивним чином. Наприклад, якщо ви весь день сидите на роботі, але при цьому дотримуєтеся рекомендовані 150 хвилин щотижневої фізичної активності, ви як і раніше вважаєтеся таким, що веде сидячий спосіб життя.

Згідно з дослідженням 2006 року, огрядні люди з більшою ймовірністю сидітимуть на 2,5 години на день більше, ніж їхні колеги з нормальною вагою. Дослідження пропонує витрачати на 2,5 години більше-окремо від вправ-стоячи і ходьбу в день, щоб допомогти боротися з ожирінням. Це може включати проведення робочих зустрічей або перегляд телевізора стоячи.

7. Ви досягли плато

Якщо втрата ваги зупинилася без видимих причин, значить, ви досягли плато. У міру того, як ви худнете, ваш метаболізм починає знижуватися, тому ви спалюєте менше калорій, ніж спочатку.

Невелике дослідження 2014 року показало, що недотримання людьми низькокалорійної дієти змушувало їх раніше виходити на плато втрати ваги. "Відбувається те, що все важче і важче підтримувати таке низьке споживання калорій - споживання менше, ніж ви витрачаєте - і механізми голоду спрацьовують все сильніше і сильніше", - Дейл Шоллер, почесний професор дієтології Університету Вісконсіна. Коледж сільського господарства та наук про життя.

За словами Чао, люди часто досягають плато втрати ваги у віці від шести до 12 місяців. "Зазвичай я рекомендую людям почати з повторного самоконтролю, щоб відстежувати споживання їжі, а також свою фізичну активність, і досить уважно відстежувати це". Вона каже, що таким чином вони можуть вносити зміни.

Щоб подолати плато, вам, можливо, доведеться збільшити навантаження. "Ми знаємо, що більше фізичних вправ дійсно важливо для збереження ваги в довгостроковій перспективі", - говорить Чао.

Коли поговорити з лікарем

Якщо вам потрібна допомога в схудненні, ви можете звернутися до лікаря або дієтолога, який спеціалізується на схудненні. Вони можуть допомогти вам знайти план, який вам підходить. "Багато в чому довгострокове зниження ваги насправді пов'язано з тим, що вони зможуть дотримуватися того, чого вони зможуть дотримуватися протягом усього свого життя", - говорить Чао.

Деякі супутні захворювання можуть ускладнити втрату ваги, наприклад, гіпотиреоз, коли ваша щитовидна залоза не функціонує належним чином. За словами Чао, деякі ліки, такі як деякі стероїди та антидепресанти, також можуть ускладнити зниження ваги. Ваш лікар може вилікувати ці стани або змінити ліки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти