Що насправді відбувається з вашим тілом, коли ви п'єте міцний алкоголь щоночі

3 червня 2021, 21:52
719
Рекомендується вживати алкоголь не більше одного напою в день для жінок і двох для чоловіків в дні.
Алкоголь
Печінка дуже поблажлива-вона може витримати багато зловживань / blog.nebula.org

Після довгого робочого дня зняття стресу може виглядати як пару склянок хорошого міцного напою.

І якщо вживання занадто великої кількості алкоголю стало звичкою ночами, ваше тіло може мовчки страждати.

Одна порція міцного спиртного становить 50 грам-це розмір невеликої чарки. За даними Національного інституту по зловживанню алкоголем і алкоголізму, це не так багато, враховуючи, що одна порція вина становить 150 мл, а одна порція пива-0,5 л.

Що ж, міцні спиртні напої складають близько 40 відсотків алкоголю, в той час як вино - близько 12 відсотків, а пиво - від 4 до 5 відсотків алкоголю.

читайте такожВ Україні накрутять ціни на алкоголь: скільки платитимемо

Давно рекомендується вживати алкоголь не більше одного напою в день для жінок і двох для чоловіків в дні, коли ви п'єте. Однак ця порада може змінитися.

Науковий звіт Консультативного комітету з дієтичних рекомендацій 2020 року, випущений в липні 2020 року, передбачає, що чоловіки і жінки повинні дотримуватися не більше одного напою в день.

Що з печінкою?

Печінка дуже поблажлива-вона може витримати багато зловживань, перш ніж насититься. Але проблема в тому, що поріг у всіх трохи різний, і важко зрозуміти, коли страждає ваша печінка.

Печінка проходить кілька стадій, перш ніж алкоголь завдасть незворотної шкоди. Згідно зі звітом StatPearls за червень 2020 року, ризику пошкодження печінки схильні чоловіки, які випивають більше 14 напоїв на тиждень, і жінки, а також люди старше 65 років, які випивають сім або більше напоїв на тиждень.

Міцні напої щоночі можуть давати більше, ніж може витримати ваше тіло. Коли ви вживаєте алкоголь, Тригліцериди можуть накопичуватися в печінці, викликаючи жирову хворобу печінки-це перша стадія.

Якщо ви все ще п'єте і не даєте своїй печінці шанс на відновлення, це може перерости в запалення печінки, яке все ще піддається лікуванню, але, згідно з звітом за червень 2020 року, для цього потрібно більше роботи і не пити. Остання стадія-цироз, тобто незворотне ураження печінки.

Такі варіанти, як віскі, горілка, текіла і ром, роблять вас особливо сприйнятливими, тому що розмір порції міцних напоїв набагато менше, ніж у інших алкогольних напоїв, тому ви можете пити більше, ніж планували, що може серйозно пошкодити вашу печінку.

А надмірна вага або ожиріння підвищують ризик захворювань печінки і смертності, згідно з дослідженням, опублікованим в травні 2021 року в Європейському журналі клінічного харчування.

Ваш ризик раку може зрости

Рак, в його найпростішому визначенні, - це неконтрольоване поділ клітин в організмі, яке поширюється на інші області.

Американське онкологічне товариство (ACS) нещодавно оновило свої рекомендації щодо вживання алкоголю, рекомендуючи повністю відмовитися від алкоголю.

Згідно з ACS, чим міцніше або більше ви п'єте-іншими словами, тим більше етанолу ви споживаєте, - це визначає ризик розвитку раку.

Вживання алкоголю підвищує ризик розвитку раку стравоходу, печінки, товстої і прямої кишки, рота, горла і голосового апарату, а куріння під час вживання алкоголю експоненціально збільшує ризик. Отже, якщо ви курите тільки тоді, коли п'єте, ви не робите собі ніяких позичень.

Крім того, згідно з ACS, вживання алкоголю пов'язане з більш високими показниками раку грудей через збільшення естрогену в організмі.

Ваша вага може збільшитися

Якщо ви не любитель віскі, ви, ймовірно, не п'єте спиртне прямо з пляшки. Швидше за все, ви змішуєте його з чимось. І це зазвичай означає, що ви також споживаєте додаткову кількість цукру.

Алкоголь не тільки додає зайві калорії в ваш щоденний раціон, він значно збільшують кількість споживаного вами цукру-і все це складається, якщо ви п'єте щоночі.

Згідно з дослідженням, проведеним у червні 2017 року в Канаді, опублікованому в журналі "зміцнення здоров'я та профілактика хронічних захворювань", часте вживання алкоголю сприяє ожирінню.

Дослідники виявили, що молоді люди, які часто пили, включаючи запій, споживали значну кількість додаткових калорій за рік.

Вживання алкоголю також пов'язане зі зміною процесу прийняття рішень, в тому числі і з вибором вашого раціону харчування. Це означає, що, коли ви п'єте, ви не можете зробити найздоровіший вибір і є продукти, які зазвичай не вибираєте.

Ваше серце страждає

Якщо вживання міцних напоїв щоночі перевищить рекомендовану межу, це може серйозно пошкодити своє серце.

Американська кардіологічна Асоціація заявляє, що надмірне вживання алкоголю - понад рекомендацію - може призвести до підвищення артеріального тиску, кардіоміопатії або серцевої аритмії. Що ще гірше, запій може призвести до серцевої недостатності.

Зі збільшенням щоденного споживання алкоголю збільшується і ризик пошкодження серця, включаючи високий кров'яний тиск.

Ваше психічне здоров'я страждає

Вживання нічного напою може стати звичкою, і від неї буде важко позбутися. Зверніть увагу на причини, за якими ви можете розважатися щоночі.

За словами Гарварду Т. Х., алкоголь пов'язаний з порушеннями сну, порушенням суджень і може негативно вплинути на відносини. Всі ці фактори можуть завдати значної шкоди вашому психічному здоров'ю.

Вживання міцних напоїв для зняття стресу впливає на вашу здатність знаходити здорові способи впоратися зі стресом. За даними Національного інституту по боротьбі зі зловживанням алкоголем і алкоголізмом, чоловіки і жінки з більш високим рівнем стресу схильні пити більше, при цьому чоловіки використовують алкоголь як механізм подолання більше, ніж жінки.

Якщо ви вживаєте алкоголь для зняття стресу і це стало частиною вашого розпорядку, поміняйте вживання алкоголю. Спробуйте альтернативу у вигляді безалкогольного алкоголю, або замість цього склянку 100-відсоткового виноградного соку або ароматизовану газовану воду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти