Аутизм і СДУГ: названо популярні ліки, які не можна приймати вагітним

3 червня 2021, 14:22
211
Ліки можуть проникати в організм дитини і виділяти токсини.
вагітність
Дослідники виявили, що 56% матерів, у яких були діти з аутизмом або з СДУГ, приймали препарат / GettyImages

Згідно з великим міжнародним дослідженням, жінки, які приймають парацетамол під час вагітності, частіше народжують дітей з аутизмом або СДУГ.

Дані про стан здоров'я понад 70 000 дітей у шести європейських країнах, включаючи Великобританію, були проаналізовані командою з університету Барселони.

Дослідники виявили, що 56% матерів, які мали дітей з аутизмом або з СДУГ, приймали парацетамол під час вагітності.

Парацетамол є найбільш поширеним препаратом, прийнятим вагітними жінками для зняття болю, і близько 65 відсотків опитаних заявили, що використовували його під час вагітності.

читайте такожСхуднення і вагітність: як одне впливає на інше

Це дослідження не вивчало точну причину, але попередні дослідження показали, що ліки можуть проникати в організм дитини і виділяти токсини, які були пов'язані з погіршенням когнітивних функцій і проблемами поведінки у дітей, пише The Daily Mail.

Дослідники кажуть, що майбутнім мамам не слід припиняти прийом препарату, якщо вони відчувають біль, і що його слід використовувати тільки "при необхідності", щоб мінімізувати ризик.

Професор Джорді Суньєр, співавтор дослідження, сказав: "Парацетамол є найбезпечнішим протизапальним препаратом для допологового життя. Але навіть у парацетамолу є побічні ефекти. Так що просто прийміть, якщо вам це потрібно".

Це нове дослідження показало, що діти, мами яких приймали знеболююче, на 19 відсотків частіше страждали аутизмом і на 21 відсоток частіше мали симптоми СДУГ.

Дослідження, в яке також були включені дані з Данії, Нідерландів, Італії, Греції та Іспанії, підтверджує результати попередніх досліджень.

Більш ранні дослідження показали, що парацетамол може долати плацентарний бар'єр і може залишатися в кровотоці немовляти протягом тривалого часу.

Інші дослідження показали, що залишкова циркуляція у немовляти пов'язана з погіршенням когнітивних функцій і поведінковими проблемами, коли він стає старше.

У дорослих з нормальною функцією печінки близько п'яти відсотків парацетамолу переробляється в високотоксичний метаболіт, який в крайніх випадках може викликати пошкодження печінки.

Але через обмежену здатність плоду переробляти токсин, він залишається в ньому протягом більш тривалого часу, що призводить до збільшення його впливу в утробі матері.

Доктор Сільвія Алемані, науковий співробітник університету Барселони, сказала:"Ми також виявили, що пренатальний вплив парацетамолу однаково впливає на хлопчиків і дівчаток, оскільки ми практично не спостерігали відмінностей".

Доктор Саньєр сказав, що, враховуючи всі докази зв'язку парацетамолу з неврологічними розладами, прийом препарату не слід припиняти під час вагітності, а слід давати тільки "при необхідності".

У якийсь момент під час вагітності приблизно 46-56 відсотків вагітних жінок в розвинених країнах використовують парацетамол, який вважається найбезпечнішим анальгетиком для вагітних жінок і дітей.

Тим не менш, все більше даних пов'язують пренатальний вплив парацетамолу з погіршенням когнітивних функцій, великою кількістю поведінкових проблем, а також симптомами РСР і СДУГ.

Ці попередні дослідження були піддані критиці за те, що в них не були включені люди з досить широкого діапазону походження та місця розташування.

Ось чому нове дослідження включало велику інформацію з декількох поздовжніх досліджень, проведених на вагітних жінок по всій Європі.

"Вибірка велика", - сказав Алемані, додавши, що "ми також використовували ті ж критерії для всіх когорт, тим самим зменшивши неоднорідність критеріїв, яка перешкоджала попереднім дослідженням".

Дослідження, проведене в 2007 році, показало, що 84% дітей отримували парацетамол у віці до шести місяців.

У дослідженні також вивчалося використання парацетамолу в дитинстві і не було виявлено підвищеного ризику аутизму та симптомів СДУГ.

Проте дослідницька група дійшла висновку, що необхідні подальші дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти