
Головне:
- Проблема полягає не в самому підвищенні вихідної напруги
- Сучасні пристрої розраховані на роботу в широкому діапазоні
Перехід з 220 на 230 вольт технічно не становить складності для обласних енергокомпаній, оскільки така різниця напруги не є критичною для їхнього обладнання.
Як пояснили РБК-Україна в компанії "Українські розподільчі мережі" (яка об'єднує державні обленерго в Хмельницькій, Миколаївській, Запорізькій, Тернопільській, Черкаській, Харківській та Сумській областях), трансформатори на підстанціях 10 (6) /0,4 кВ здатні регулювати рівень напруги за допомогою перемикання обмоток, що дає змогу встановлювати напругу ближче до 230 В.
У компанії "ДТЕК Мережі", що обслуговує Київ і низку областей, уточнили, що сучасне обладнання вже давно працює в діапазоні, який допускає коливання напруги навколо 230 вольт (±10%).
Основна проблема полягає не в самому підвищенні вихідної напруги трансформаторів, а в технічному стані розподільчих мереж - вони часто перевантажені, зношені та мають значну протяжність.

"У багатьох регіонах мережі 0,4 кВ морально застаріли. Це призводить до нерівномірного розподілу напруги: у віддалених від підстанції споживачів вона може опускатися нижче за норму, а в тих, хто ближче, - навпаки, перевищувати допустимий рівень за низького навантаження", - пояснили фахівці "Українських розподільчих мереж".
Також у компанії зазначили, що якість напруги багато в чому залежить від магістральних мереж НЕК "Укренерго", де також можливі перебої, особливо в умовах пошкоджень через військові атаки.
Як це позначиться на побутовій техніці
Сучасні пристрої, як правило, розраховані на роботу в широкому діапазоні напруги - від 200 до 240 В або навіть від 100 до 240 В. Тому зміна номіналу до 230 В не становить загрози для більшості приладів.
"Проблеми можуть виникнути хіба що в дуже старої техніки. Однак навіть обладнання, розраховане на 220 вольт, зазвичай має достатній запас міцності і здатне коректно працювати за 230 В", - додали в компанії.
Раніше експерт сказав, чи витримають прилади перехід на 230 В. Влітку, через підвищення температури і збільшення споживання, можуть виникати проблеми з напругою в мережах.
Як повідомляв Главред, 1 липня 2025 року в Україні зміниться напруга в розетках - замість 220 вольт буде 230 вольт. Це відповідатиме європейським стандартам якості електроживлення. Допустиме відхилення напруги становитиме від 207 до 253 вольт.
Більше новин:
- Більше витрат, ніж від холодильника: скільки електроенергії споживає фен
- У Міненерго повідомили, скільки українці платитимуть за електроенергію у квітні
- Таємно споживають електроенергію: експерти назвали 3 "прилади-вампіри"
Що відомо про РБК-Україна?
РБК-Україна — українське інформаційне агентство. Засноване 2006 року як підрозділ російського медіахолдингу РБК (скорочення від "РосБізнесКонсалтинг"), але 2010 року агенція "РБК-Україна" вийшла зі складу російського холдингу, а 2015-го повністю перейшла під контроль українського медіабізнесмена Йосипа Пінтуса. 29 січня 2016 року російський холдинг "РБК" намагався оскаржити в суді використання бренду "РБК", проте програв справу. З квітня 2014 року ІА "РБК-Україна" позиціонується як незалежна компанія, яка не має стосунку до російської структури, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред