Заступник міністра економіки-торговий представник України Тарас Качка відзначив зростаючу зацікавленість великого бізнесу в зниженні викидів парникових газів, назвавши це позитивним сигналом.
Як пише УНІАН, про це він сказав у кулуарах Першого Міжнародного форуму в Києві "Декарбонізація сталевої індустрії: виклики для України", генеральним партнером якого є група "Метінвест".
Відповідаючи на питання, чи є позитивним сигналом для суспільства той факт, що компанії самі піднімають питання декарбонізації, Качка відповів "Так".
"Так, позитивний (сигнал - ред), оскільки довгий час голос бізнесу був критичним, але насправді уряду і державі не вистачає позитивного меседжу, чого насправді хоче бізнес, і яка наша стратегія на найближчі 10 років", - сказав він.
"Вся кліматична політика Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки – це мікс побажань бізнесу і суспільства. Це не є вимогою. Ми говоримо, що в цьому міксі повинні бути упаковані і інтереси українського бізнесу, і суспільства, і України, як партнера ЄС", - сказав він.
За його словами, інвестиції в модернізацію підприємств за останні 15 років – це декарбонізація на практичному рівні, що дозволило ряду українських підприємств стати в лінійку кращих у світі.
"Сьогодні наші іноземні партнери, коли відвідують наші сучасні виробництва, із заздрістю дивляться на сучасні технології, обладнання, зменшені викиди", - зазначив торгпред.
Під час форуму ключові гравці галузі обговорювали проблеми, пов'язані з декарбонізацією виробництва, існуючі та перспективні технології, плани компаній зі скорочення викидів СО2 і необхідну взаємодію з державою в цьому напрямку.
Генеральний директор компанії "Метінвест" Юрій Риженков зазначив, що у світовій економіці тема екології вийшла на досить серйозний рівень і вимагає негайних дій. При цьому, група "Метінвест" бачить свою роль в декарбонізації української індустрії і має намір виступити лідером цього руху.
"З нашою присутністю в Україні ми бачимо можливості, які нам дає декарбонізація, як для країни, так і для компанії, і ми готові рухати цю тему, як можна швидше", - сказав Риженков.
Нагадаємо, міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній "Метінвест" розробить дорожню карту зі скорочення викидів парникових газів в Україні.
"Метінвест" інвестував у реалізацію екологічних проектів 3,5 мільярда доларів за останні 15 років.
Також компанія заявила про наміри в найближчі 5 років інвестувати в реалізацію суто екологічних проектів півмільярда доларів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред