Уряд схвалив економічну стратегію України до 2030 року

3 березня 2021, 16:45оновлено 3 березня 2021, 18:03
51
Документ визначає стратегічні кроки для розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту та енергетичного сектору.
Будівля, Кабмін
Кабмін схвалив економічну стратегію України до 2030 року / УНІАН

Кабінет Міністрів України в середу, 3 березня, на своєму засіданні затвердив національну економічну стратегію до 2030 року.

"Національна економічна стратегія - 2030 - це комплексний документ, який повинен привести Україну до клубу розвинених й успішних країн. Стратегія розроблена із залученням експертів, науковців, чиновників, народних депутатів. Це стане вагомим внеском у розвиток успішної, багатої та європейської України", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, його цитує пресслужба уряду.

Зазначається, що до створення стратегії долучилося понад 500 учасників: представники понад 20 аналітичних центрів, понад 30 бізнес-асоціацій, 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства, народні депутати.

Документ визначає стратегічні кроки для розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту, енергетичного сектору, інформаційно-комунікаційних технологій, креативних індустрій та сфери послуг.

Також стратегія враховує важливі наскрізні напрямки - диджиталізацію, "зелений" курс, розвиток підприємництва та збалансований регіональний розвиток.

"Серед принципів, на яких будується Національна економічна стратегія, - європейська та євроатлантична інтеграція, недоторканність приватної власності, верховенство права, нетерпимість до корупції, вільна та чесна конкуренція, рівний доступ для бізнесу", - зазначають в уряді.

Економічна ситуація в Україні - про що йшлося раніше:

  • Місія Міжнародного валютного фонду 12 лютого завершила свою роботу в Україні. Результати дискусії свідчать про те, що Київ не отримає новий транш від кредитного донора. Переговори триватимуть надалі, проте на цей час сторони не змогли домовитися про новий перегляд кредитної програми stand by, заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
  • За інформацією Мінфіну, сукупний державний борг України у січні нинішнього року зріс майже на 500 мільйонів доларів (0,53%) ‒ з 90,25 мільярда до 90,74 мільярда.
  • Розмір держборгу України постійно зростає, а фінансова політика влади країни на чолі з президентом Володимиром Зеленським ситуацію нітрохи не виправляє, а лише посилює. Таку думку висловив експерт і глава українського департаменту в компанії REDD Intelligence Ілля Тимченко в статті для американського журналу Foreign Policy.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти