Розмір держборгу України постійно зростає, а фінансова політика влади країни на чолі з президентом Володимиром Зеленським ситуацію нітрохи не виправляє, а лише посилює. Таку думку висловив експерт і глава українського департаменту в компанії REDD Intelligence Ілля Тимченко в статті для американського журналу Foreign Policy.
Як пише автор, Міжнародний валютний фонд (МВФ) згоден і далі видавати кредити Україні лише за умови, що офіційний Київ буде проводити реформи, які в перспективі знизять залежність українського бюджету від міжнародної фінансової допомоги.
Однак, зазначає Тимченко, українська влада шукає способи обійти умови МВФ. Експерт вважає, таку стратегію України небезпечною, оскільки вона загострює відносини Києва з США і країнами Західної Європи (які разом є основним джерелом коштів для МВФ).
Крім того, пише Тимченко, через проблеми в боротьбі з корупцією подальші виплати Україні з боку МВФ можуть опинитися під загрозою. Він вважає, що Офіс президента Зеленського не наважується вживати рішучих заходів проти системної корупції ‒ в тому числі і через занадто більшої плинності кадрів у цьому відомстві. Більш того, ймовірно, що нинішня влада може залишити проблему держборгу на розсуд майбутніх адміністрацій.
читайте такожG20 не віднесла Україну до країн із замороженими боргами
Переговори України з МВФ:
- Місія Міжнародного валютного фонду 12 лютого завершила свою роботу в Україні. Результати дискусії свідчать про те, що Київ не отримає новий транш від кредитного донора. Переговори триватимуть надалі, проте на даний момент сторони не змогли домовитися про новий перегляд кредитної програми stand by, заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
- Київ не може отримати новий транш у рамках програми співпраці з МВФ через проблем із законом Про Вищу раду правосуддя і аспектів, пов'язаних з побоюваннями Фонду щодо втручання в роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
- Для того, щоб МВФ дав зелене світло, також потрібно прийняти внесені в Раду поправки в закон про НБУ, фінансові установи та відмову від державного регулювання цін на енергетичному ринку, введених цієї зими.
- Як повідомляв Мінфін, сукупний державний борг України у січні нинішнього року зріс майже на 500 мільйонів доларів (0,53%) ‒ з 90,25 мільярда до 90,74 мільярда.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред