Антимонопольний комітет України, проаналізувавши ціни на автозаправних станціях країни, рекомендував найбільшим мережам АЗС встановити роздрібні ціни на автогаз, бензини та дизельне пальне на рівні, який би відповідав об'єктивній ситуації на ринку. Про це йдеться в повідомленні АМКУ.
У комітеті зазначили, що з першої декади березня спостерігається підвищення роздрібних цін на паливо, у зв'язку з чим був проведений аналіз факторів, які впливають на формування роздрібних цін на паливо та їх кореляцію.
Експерти відомства встановили, що в січні-березні 2021 року, незважаючи на те, що курс долара до гривні знизився на 2,8%, роздрібні ціни на бензини зросли на 12,5%.
Також регулятор зазначив, що з 12 березня Європейські котирування на дизельне пальне та високооктанові бензини почали знижуватися. При цьому рівень роздрібних цін на стаціонарних АЗС продовжував зростати.
"Як показує досвід, українські оператори роздрібної реалізації пального швидко реагують на збільшення європейських котирувань на нафтопродукти і відразу відображають таку тенденцію (збільшення) на інформаційних табло АЗС. Однак при зменшенні європейських котирувань на нафтопродукти такий швидкий "зворотний" процес не відбувається", - зазначили в Комітеті.
АМКУ закликав учасників ринку утриматися від дій, які можуть призвести до порушення законодавства Про захист конкуренції на ринку і встановити об'єктивні роздрібні ціни на ЗВГ, високооктанові бензини і дизельне пальне.
Ціни на АЗС - що раніше повідомляв Главред:
- В Україні за місяць з 1 лютого по 1 березня середня роздрібна вартість газу для авто зросла на 2,2 грн./ л або на 17%, до 15,39 грн/л.
- Економічний експерт Олег Пендзин спрогнозував, що українців найближчим часом чекає підвищення цін на товари в діапазоні від продовольства до бензину
- У 2020 році українські компанії (Західна нафтогазова компанія і євростандарт) відновили імпорт бензину з РФ.
- Експерти не виключали, що падіння попиту на паливо в Україні може досягти 40%.
- Фахівець пояснив, чому ціни на паливо на АЗС почали зростати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред