Карантин в Україні продовжили через пандемію коронавірусу COVID-19. У зв'язку з цим Національний банк заявив, що українці на час дії карантину зможуть скористатися кредитними канікулами.
В НБУ зазначили, що "кредитні канікули" - це не прощення боргів, а відстрочка для позичальників, фінансовий стан яких погіршився. Як заявила заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, банки продовжують нараховувати відсотки за користування кредитами. Адже паралельно банки нараховують відсотки за депозитами і платять їх.
"Тобто, поки діє карантин, відсотки нараховуються, але сплатити ви їх можете після завершення карантину. Про пільговий режим потрібно домовлятися з банком. І робити це потрібно дистанційно. Для цього потрібно надати підтвердження втрати роботи, істотного зниження доходів або припинення роботи бізнесу", - повідомили в НБУ.
Як не платити відсотки по кредитах під час карантину
Щоби на час карантину перестати платити, потрібно звернутися банк. Для цього регулятор рекомендував всім фінансовим установам вивісити на своєму сайті спеціальну форму. У заявці потрібно вказати свої дані, номер кредитного договору і також причину, за якої ви втратили можливість платити. Бажано цю причину підтвердити.
Якщо на сайті банку, в якому у вас оформлений кредит, немає ніяких інструкцій, потрібно телефонувати на гарячу лінію банку. Якщо банк проігнорує прохання про кредитні канікули, можна звернутися на гарячу лінію НБУ (0 800 505 240) і залишити скаргу, щоби регулятор втрутився в ситуацію.
читайте також"Тисяча Зеленського": стало відомо, коли "ощасливлять" пенсіонерів
Як повідомляв Главред, 25 березня в ході засідання Кабміну уряд оголосив про запровадження в Україні режиму надзвичайної ситуації, який буде діяти впродовж місяця - до 24 квітня. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що режим може бути продовжено у разі, якщо державі не вдасться перемогти епідемію до цього терміну.
Крім того, з 27 березня Україна закриє кордони для пасажирського транспорту - мова йде як про можливість виїхати з країни, так і в'їхати в неї.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред