Чому в СРСР водії зливали паливо у "канави": пояснення здивує багатьох

3 грудня 2024, 19:56
2329
Зливали лише дизельне пальне, а не бензин.
Чому в СРСР водії зливали паливо у 'канави': пояснення здивує багатьох
Схеми водіїв в СРСР / колаж: Главред, фото: pixabay

Коротко:

  • Навіщо автомобілісти зливали паливо в "лісосмугу"
  • Якими були схеми водіїв

У радянські часи існувала примовка "злив пів бака в лісосмузі та залишився у плюсі".

Однак, не всі знають звідки в тогочасних автомобілістів з’явилась така традиція і навіщо вони чинили подібним чином, пише Главред з посиланням на OBOZ.UA.

відео дня

Зазначається, що зливали лише дизельне пальне, а не бензин. На ньому працювали вантажні автомобілі та спецтранспорт, який весь належав державі. Тому, щоб заробити додатково, водії не могли влаштуватись на підробіток.

Але вони вигадували хитрі схеми збільшення доходу, який у них залежав від кількості перевезених вантажів і намотаних при цьому кілометрів.

Щоб показати кращий результат потрібно було "спалити" більше палива. Це робили, зливаючи його десь у віддалених місцях.

Далі потрібно було привести у відповідність кількість "використаної" солярки з показниками одометра. Від накруток його оберігала спеціальна пломба, але умільці приєднували до приводного троса спідометра електромотор від дитячої іграшки і з його допомогою вирівнювали цифри.

Однак, вважати, що водії весь час зливали паливо просто на землю, не варто. Вони вміли відсмоктувати паливо із бака і завжди возили з собою каністру, куди його можна було злити для подальшого продажу.

Читайте також:

Розпад СРСР

Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.

Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти