У Вірменії заявили, що з кінця вересня, коли Нагірний Карабах сколихнули активні бойові дії, регіон покинули вже понад 90 тисяч місцевих жителів, і люди продовжують масово виїжджати.
Як повідомляє Радіо Свобода, до початку гарячої фази конфлікту населення регіону, контрольованого Вірменією, становило близько 150 тисяч осіб.
За даними з офіційних джерел, велика частина місцевих жителів покинула найбільше місто і столицю регіону Ханкенді (Степанакерт) ще до підписання договору про припинення бойових дій і перемир'я між Вірменією і Азербайджаном.
Відзначимо, після підписання перемир'я тисячі вірмен почали залишати ті райони, які згідно з умовами договору, вже в найближчі тижні повинні повернутися під фактичний контроль Азербайджану.
читайте такожРосія розкрила плани щодо статусу Нагірного КарабахуПеред тим, як покинути рідні місця, вірмени спалюють власні будинки. Це не тільки їх поселення, а й магазини та інші будівлі. Люди не хочуть, щоб в них оселилися азербайджанці. Ненависть народів один до одного досягла апогею.
Згідно з домовленостями, до 1 грудня 2020 року Азербайджан повинен повністю повернути собі контроль за трьома районами. Тому жителі Лачинського, Кельбаджарського і Агдамського районів спалюють свої будинки, щоб вони не дісталися ворогам.
Нагірний Карабах 2020: останні новини
Лідери Вірменії, Азербайджану та Росії підписали спільний документ про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі. Перемир'я набуло чинності з півночі 10 листопада.
У документі йдеться про те, що Азербайджан і Вірменія зупиняються на зайнятих позиціях, а в Нагірному Карабасі строком на п'ять років розмістять близько двох тисяч російських миротворців.
Після підписання документа про перемир'я в Нагірному Карабасі у Єревані почалися масові заворушення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред