Західні ЗМІ спрогнозували, чим загрожує світу вірмено-азербайджанський конфлікт

28 вересня 2020, 19:58оновлено 29 вересня 2020, 00:53
638
На думку західних журналістів, вірмено-азербайджанський конфлікт в Нагірному Карабасі вкрай сильно впливатиме на обстановку в світі.
Нагірний Карабах-2
Конфлікт в Нагірному Карабаху-2 / Reuters

Різке загострення замороженого раніше конфлікту в Нагірному Карабасі - на кордоні між Вірменією та Азербайджаном - може призвести до вкрай серйозних наслідків.

Про це повідомляє журналіст Маркус Аккерет у своїй статті для швейцарської газети Neue Zürcher Zeitung.

На його думку, і військові дії, і риторика (як офіційного Єревану, так і офіційного Баку) цілком однозначно підкріплюють точку зору Вірменії, згідно з якою до активного наступу перейшов Азербайджан.

відео дня

У конфлікт навколо Нагірного Карабаху побічно залучені РФ, Туреччина, кілька європейських держав і США. Причому Росія, Франція і Сполучені Штати вже кілька років намагаються в рамках так званої Мінської групи ОБСЄ виступити посередниками між Єреваном і Баку. Однак успіху досягнуто не було і зусиль з роками робилося все менше. Тепер же локальний конфлікт потенційно здатний перерости у велику війну, яка вийде за межі двох розсварених сусідів.

Кремль дотримується двоїстої позиції та намагається зберігати свій не цілком чесний нейтралітет. У Вірменії Москва має військову базу з великим контингентом. Крім того, РФ є офіційним гарантом Єревана в політиці безпеки, в тому числі в рамках Організації угоди про колективну безпеку (ОУКБ). На відміну від Азербайджану Вірменія брала участь у великих російських навчаннях "Кавказ-2020" на минулому тижні.

Далі - дуже активно в ситуацію навколо Нагірного Карабаху втручається і Туреччина. У неділю, 28 вересня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган гарантував Азербайджану допомогу своєї країни. Якщо ж Туреччина безпосередньо втрутиться в конфлікт, а Росія в рамках своїх зобов'язань виступить на боці Вірменії, то така ситуація напевно призведе до ланцюгової реакції, яка торкнеться і НАТО, оскільки Туреччина є членом цієї організації.

читайте такожКонфлікт в Нагірному Карабасі: озвучені дані про втрати серед військових і мирних жителів

Конфлікт у Нагірному Карабасі - що було раніше:

  • У неділю вранці, 27 вересня, Азербайджан і Вірменія відновили бойові дії в Нагірному Карабасі. Єреван звинуватив азербайджанські війська в завдаванні ракетних ударів по мирних населених пунктах невизнаної Нагірно-Карабахської республіки, Баку звинуватили вірмен у провокаційних обстрілах своїх позицій. Після цього Азербайджан почав контрнаступальну операцію.
  • Азербайджанський лідер Ільхам Алієв звернувся до свого народу і заявив про взяття під контроль 6 сіл в НКР. Офіційний Єреван не підтвердив таку інформацію.
  • Вірменія оголосила про введення воєнного стану і мобілізації в країні.
  • Азербайджан ввів воєнний стан з 28 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти