Учасники Мінської групи ОБСЄ готові шукати компромісні варіанти з метою вирішення конфлікту у Нагірному Карабасі. Політичний порядок змінився, проте країни-гаранти працюватимуть над створенням оптимальної можливості виходу з ситуації, що склалася, з урахуванням позиції всіх зацікавлених сторін.
Про це заявив співголова Мінської групи ОБСЄ від Франції Стефан Вісконті під час перемовин з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, коментуючи загострення нагірнокарабаської збройної конфронтації в суботу, 12 грудня, повідомляє ТАСС.
За його словами, країни-гаранти врегулювання конфлікту серйозно ставляться до угоди, досягнутої Єреваном, Баку і Москвою від 9 листопада. Наразі потрібно зосередити зусилля на пошуку варіанту, який влаштує всі сторони. Мінська група ОБСЄ готова посприяти у вирішенні проблем щодо Карабаху.читайте такожАзербайджан почав новий військовий наступ у Нагірному Карабасі
"Ми розуміємо новий порядок розвитку подій. Виникла абсолютно нова ситуація для колективного створення в регіоні стабільності і добробуту. Що стосується роботи Мінської групи над усіма іншими питаннями, то це повністю залежатиме від вас. Для цього є хороша основа. Ми знаходимося на перехідному етапі, і можуть бути розроблені плани на майбутнє", - додав Вісконті.
Також він підкреслив, що офіційний Париж позитивно відреагував на припинення вогню у Нагірному Карабасі і підтримує домовленості, досягнуті в ніч з 9 на 10 листопада.
Війна у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанський конфлікт у Нагірному Карабасі був поставлений на паузу домовленостями Єревана, Баку і Москви від 9 листопада.
- У Вірменії 3 грудня заявили, що азербайджанські війська підійшли до вірменського села Тех і закликали передати цю територію під контроль Азербайджану відповідно до заяви від 9 листопада.
- Вірменський президент Армен Саркісян 8 грудня звернувся до глави РФ Володимира Путіна з проханням допомогти Єревану і Баку у питанні розмежування кордонів. У Вірменії побоювалися, що процеси демаркації могли призвести до нових бойових зіткнень сторін.
- 12 грудня ситуація у Нагірному Карабасі загострилася: сили анклаву НКР звинуватили азербайджанську армію в нападі на блокпост і оголосили про атаки Азербайджану в напрямку сіл у Гадрутському районі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред