"В Україні чекає болісна смерть": "вагнерівці" назвали мету приїзду до Білорусі

14 вересня 2020, 15:29
662
Під час "співбесіди" бойовикам питання ставили виключно про події на Донбасі.
Білорусь, вагнер
Затримання російських бойовиків у Білорусі / скріншот

Двоє з 33 бойовиків ПВК Вагнера, затриманих у Білорусі незадовго до президентських виборів, назвали мету свого візиту.

Як підкреслили в інтерв'ю російському телеканалу Russia Today найманці, що назвалися Степаном і Максимом, вони були громадянами України до отримання російського громадянства.

За словами бойовиків, вони прибули до Мінська для того, щоб далі сісти на літак і полетіти в Стамбул, звідки нібито повинні були переправитися до Венесуели, в Каракас.

"Кінцевою точкою у нас був Каракас, якийсь об'єкт нафтоструктури. Наш, Я розумію, російський об'єкт", - розповів один з чоловіків. Куратори зарплату обіцяли в п'ять тисяч доларів на місяць.

Обидва члени групи кажуть, що їм пояснили вибір маршруту тим, що російські аеропорти в той момент працювали тільки на прийом громадян з-за кордону, а вилетіти через них було неможливо. Саму роботу вони знайшли через знайомих, які, як і вони самі, воювали на Донбасі.

читайте такожВбивали українців: експерт пояснив, чому Лукашенко віддав РФ бойовиків Вагнера"У нас є серед колишніх ополченців Донбасу, добровольців, своє сарафанне радіо, ми підтримуємо відносини, телефонуємо періодично. Надійшла пропозиція від знайомих. Сказали, ось, за кордоном хороший заробіток, приватне охоронне підприємство, Охорона об'єкта у Венесуелі", - підкреслив один з найманців.

Вони зазначили, що під час "співбесіди" питання їм ставили виключно про події на Донбасі. Однак, за словами чоловіків, вони не мають відношення до ПВК Вагнер.

Вагнер, Степан, Максим
Бойовики Вагнера Степан і Максим / скріншот

Затриманим розповіли про запит України на їх екстрадицію. За словами одного з чоловіків, він побачив в документах в якості підстав згадки про грабежі і вбивства понад півтори сотні людей. Як розповіли Степан і Максим, спочатку з приводу звинувачень у Білорусі мова щодо них йшла про тероризм, а потім чоловіки звинувачувалися за статтею 293 Кримінального кодексу (масові заворушення) через статтю 13 (приготування до злочину). За словами чоловіків, дані про них самих у співробітників органів держбезпеки Білорусі були взяті з бази українського порталу Миротворець. Степану додому надійшов лист з прокуратури України з підозрами у скоєнні злочинів у кримінальній справі, заведеній 30 травня. Сам лист був відправлений в день затримання групи - 29 липня.

читайте такожВидача бойовиків Вагнера РФ: експерт назвав головну помилку Києва

Бойовик Степан додав, що перед консулом його викликали два "комітетники": "Кажуть: "українська сторона вимагає вас екстрадувати. Що ви про це думаєте?". Я кажу, що нічого хорошого про це не думаю. Вони запитали: "Ви знаєте,що вас там чекає?" Я кажу: "Так. Офіційно-стаття за тероризм. А по факту - швидка або повільна болісна смерть".

Раніше голова Комітету Верховної Ради з нацбезпеки Олександр Завітневич прокоментував ситуацію з затриманням у Білорусі бойовиків російської ПВК Вагнера. Він спростував припущення про те, що Україна причетна до організації цієї спецоперації.

  • Нагадаємо, Білорусь видала Російській Федерації 32 затриманих під Мінськом бойовиків приватної військової компанії Вагнера.
  • Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.
  • Офіс генпрокурора України направив до Генеральної прокуратури Білорусі запити щодо видачі 28 бойовиків ППК Вагнера.
  • Всім бойовикам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації (ч.1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти