Вашингтон під час перемовин в рамках Мінської групи ОБСЄ з врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі ставить перед собою мету забезпечити перемир'я і припинення обстрілів населених пунктів. Стратегічною метою є виведення військ з мирних районів.
Про це розповів помічник глави Держдепу США з військово-політичних питань Кларк Купер під час інтернет-брифінгу для журналістів, повідомляє ТАСС.
У відповідь на питання російського інформагентства про те, чи ставлять Штати перед собою мету припинення вогню у Нагірному Карабасі, чиновник заявив, що США вимагатимуть не тільки встановлення режиму перемир'я, а й припинення обстрілів мирних районів.
"Це, безумовно, робиться в рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Мінської групи, співголовою якої є США. Ось тут і ми працюємо - через Мінську групу, щоб допомогти Азербайджану і Вірменії дійти до того етапу, коли може бути врегулювання конфлікту", - сказав Кларк, зазначивши, що саме на цих двох ключових моментах зараз концентруються всі зусилля Мінської групи ОБСЄ.
Також він додав, що збройні формування повинні бути виведені з мирних районів Нагірного Карабаху.читайте такожЕрдоган зробив жорсткий заклик до Росії, США і Франції щодо Нагірного Карабаху
"Справа полягає не просто в припиненні вогню, вона ще й у виведенні [військ] з мирних районів", - підкреслив американський дипломат.
Позиція США щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- США – поряд з Росією і Францією – виступають гарантом врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі. 1 жовтня у Вашингтоні, спільно з Парижем і Москвою, закликали Вірменію і Азербайджан припинити вогонь і сісти за стіл перемовин.
- У Вашингтоні звинувачували Туреччину, яка підтримує військову операцію Азербайджану у Нагірному Карабасі, в забезпеченні підкріплення Баку під час військових дій.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган, у свою чергу, сказав, що Анкара не боїться заяв США і готова до можливого запровадження американських санкцій через допомогу Турецької республіки Азербайджану у Нагірному Карабасі.
- У Палаті представників Конгресу США зареєстрували резолюцію із закликом виключити Туреччину з Північноатлантичного альянсу. Причиною назвали невідповідність дій Анкари позиції НАТО щодо нагірно-карабахського конфлікту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред